پوما برادر آدیداس

برای این که این شکار بیشتر دوام داشته باشد، پوما لاشه آن را از دیگر حیوانات مخفی میکند تا از گوشت آن تا چند روز بهره ببرد. اما هاینر همچنان از قوانینی كه دامنه تبلیغات آنها را محدود میكند هراس دارد. او قرار بود سفیر نایك در آلمان باشد، اما به جای آن در افكار عمومی این ذهنیت را پیش آورده كه كفشهای نایك موجب مصدومیت پای فوتبالیستها میشود.اتفاق ناخوشایندی كه برای رونی روی داد، تبعات زیادی داشت و باعث شد تا نیل نایت رییس كمپانی نایك، پس از یك سال مدیر اجرایی شركتش را از كار بركنار كند و به جای او تیمی جدید و قدرتمند متشكل از مارك پاركر و ونسون را در مسند كار قرار دهد. اما نایك در واكنش به این حركت چه خواهد كرد؟ كمپانی آدیداس نیز در رقابت با نایك برای هر چه قدرتمندتر ساختن خود قرارداد همكاری را با ریبوك سومین كمپانی پوشاك ورزشی در دنیا به امضا رساند.

در همین سال این کمپانی وارد عرصه تولید لوازم ورزشی گلف شد و با تولید محصولاتی متنوع و با کیفیت در این عرصه توانست به یکی از برترین برندهای محصولات گلف بدل شود. شما میتوانید استوک های کفش را برای بازی داخل سالن یا تعویض آن ها با استوک های دیگر، از کفش جدا کنید! چون لباس های فیک وزن بیشتری دارند،زود عرق می گیرند و همین موارد باعث می شود بازیکن ها عمل کرد کند تری داشته باشند. نسخه های سبک زندگی KING و کفش مخصوص دویدن EASY RIDER با همکاری نزدیک راه اندازی شده و به یک کفش ورزشی مد دلخواه تبدیل می شوند. در کنار حضور پررنگ آنها در فوتبال و دوومیدانی ، این شکوفایی تنیس در دهه 1980 بود که سرانجام پوما را به لیگ برتر تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی رساند. «اوسین بولت»، دونده جاماییکایی و سریع ترین مرد جهان، کفش ورزشی پوما را به پا می کند و حامی اصلی کفش های ویژه ورزش دوی پوما است.

به نظر میرسد تمام این دقت نظرها و طراحیهای بی نظیر از یك سو جهت از میدان به در كردن حریفی چون آدیداس باشد. این کفش بسیار مورد استقبال واقع شد و چهره هایی همچون مادونا از آن استفاده کردند. چون همان طور که گفتیم لوگوی برند پوما،تداعی نوعی گربه در آمریکا است که با پرواز هایی 20 متری و چابکی و سرعت بسیار،مشهور خاص و عام شده است. از برخی جهات حمایت مالی نایك از تیمهای باشگاهی بزرگ اروپایی مانند آرسنال و بارسلونا، دو فینالیست لیگ قهرمانان (كه البته اسپانسر رسمی این تورنمنت آدیداس بود) ثابت كرد كه آنها حداقل در اروپا از رقیبشان یك سر و گردن بالاتر هستند، اما سؤال اینجاست كه كمپانی نایك با آن لوگوی عجیبش چگونه توانسته تا این حد در فوتبال برای خود جا باز كند، در حالی كه آنها تنها در جام جهانی ۹۴ امریكا بود كه تمایلشان را برای حضور در عرصه فوتبال نشان دادند.

آدیداس در حدود ۱۲۰ میلیون پوند هزینه كرد و نایك نیز چیزی در حدود نیمی از این مبلغ. همچنین برای تیم آرژانتین نیز محل اسكانشان یك زمین تمرین ایجاد كرده اند. مدتی بعد رودلف داسلر با همکاری سپ هربرگر (Sepp Herberger) مربی تیم ملی آلمان غربی، موفق به تولید اولین کفش فوتبال با استوک پیچی شد. به دنبال قهرمانی تیم ملی برزیل در این مسابقات نام این برند بار دیگر در عرصه های جهانی درخشید. در المپیک لندن ، ورزشکاران دوومیدانی با لباس PUMA 19 مدال کسب می کنند که تیم جامائیکا تنها ۱۲ مدال را جمع می کند. او شش بازیکن را پاس می دهد ، یازده بار توپ را لمس می کند و “هدف قرن” را به ثمر می رساند. پس از ورود breakdance و فرهنگ هیپ هاپ ، Puma Suede به سرعت کفش کاملاً موردنیاز برای پسران و دختران رقاص در سراسر جهان شد.