ویژگی های کفش های پوما

اما آدیداس ادعا میكند تیمهای تحت حمایت او از شانس بیشتری برای پیروزی قهرمانی برخوردارند (آلمان، آرژانتین، فرانسه و اسپانیا) در حالی كه نایك برزیل، هلند و پرتغال را به عنوان بزرگترین تیمها در كنار خود دارد اما در این میان یك گربه سیاه وجود دارد، دیگر كمپانی ورزشی آلمان به نام پوما. در سال 1990 او به پوما ملحق شد و به عنوان معاون رئیس بازاریابی بین المللی و فروش، جاییکه او مسئول استراتژی ارتباطات بین المللی این شرکت بود و به طور قابل توجهی به تغییر موقعیت نام تجاری پوماکمک کرده است. یک نظریه این است که، در سال ۱۹۴۵ زمانی که رودلف از جبهه فرار می کند و در راه بازداشت می شود، ادولف اطلاعات برادرش را به اشغاگران امریکایی لو می دهد تا او را از راه خود بیرون کند.

طبق نظریه دیگری، آدولف به برادرش حسادت می کرد و شایعاتی مبنی براین موضوع وجود داشت که بین رودولف و همسر برادرش اتفاقاتی افتاده بوده و او به زن بازی یا هوس بازی شناخته شده بود. اگرچه نظریه های مختلفی دراین باره وجود دارد. کفش های ورزشی کلاسیک پوما اکنون در رنگ ها، طرح ها و جنس های متنوع درسرتاسر جهان ودر دسترس مشتریان قرار دارد. بیشتر ورزشکاران پیروز آلمانی از کفش های برادران داسلر استفاده نموده بودند.در سال های بعد نیز بسیاری از ورزشکاران پیروز جهان از کفش های داسلر در مسابقات جهانی استفاده کردند که باعث محبوبیت کفش های ورزشی داسلر شد. در جام جهانی ۱۹۵۴ شرکت های پوما و ادیداس فعالیت خود را بیشتر کردند که ادیداس موفق تر بود. رودولف که متوجه زمختی تلفظ نام رودا در زبان آلمانی شده بود، نام شرکت خود را به «پوما» که یکی از نژادهای یوزپلنگ است و به دلیل سرعت بسیار زیادش شهرت دارد، تغییر داد.

رودولف هم اول تصمیم گرفت اسم شرکت خود را رودا بگذارد اما بعدها آن را به پوما تغییر داد. به گفته ی یکی از مورخان: “در آن زمان، در هر خانواده حداقل یک نفر در یکی از این دو شرکت استخدام شده بود.” و به سختی می شد درشهر خانواده ای را پیدا کرد که بینشان بحث و جدال نباشد. آدولف داسلر نام شرکتش را به آدیداس تغییرداد که این نام برگرفته از اسم و فامیل خودش است (ادی داسلر).هرچند خیلی از مردم فکر می کنند که ادیداس مخفف جمله “هرروز درباره ی ورزش رویاپردازی میکنم.” است(All Day I Dream About Sport) . همان روزهایی که فرار های مهدوی کیا باعث شده بود بسیاری از علاقه مندان و کودکان در این که اسم او مهدی است یا فرار به شک بیافتند. المپیک ۱۹۲۸ آمستردام اولین فرصت طلایی برای آدولف و شرکتش را به وجود اورد. البته با وجود تولید اینگونه محصولات همچنان حدود 60 درصد کل فروش پوما مربوط به کفشهای ورزشی است.

در حالی که اقتصاد آلمان در سالهای گذشته بین ۹ تا یازده درصد از بیکاری در رنج است، اما وضعیت اقتصادی در شهر هرتسوگن آوراخ همواره خوب بوده. 1998: پوما مالکیت 25 درصد از برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic به دست آورد. همچنان که ورزشکاران پوما پوش در مسابقات ورزشی موفق به کسب مدال و عنوان های قهرمانی می شدند، بازیکنان فوتبال پوما پوش نیز همچنان پیشتاز میدان مسابقات بودند. هورست هم مانند پدرش در زمینه ورزش خلاق و علاقمند بود و دوران مدیریت او در فرانسه سود و رشد خوبی به عنوان زیرمجموعه ی ادیداس المانی به ارمغان اورد. آن ها در سال ۱۹۴۸ از هم به طور کامل جدا شدند و تصمیم گرفتند تمام اموالشان را بین هم تقسیم کنند و حرفه خود را جداگانه ادامه دهند. تا به امروز هیچ کس دلیل اصلی اختلاف آن دو را نمیداند حتی نوه های آنها هم نمی دانند جریان از چه قرار بود.