همه چیز درباره برند تجهیزات ورزشی ریبوک + تاریخچه و فعالیت ها – صفحه اقتصاد

ریبوک پذیرفت که بخشی از افزایش هزینهها ناشی از عقد قرارداد با ستارگان ورزشی و پرداخت پارهای هزینههای مسابقات است؛ بنابر این برخلاف چهار سال قبل و به جای ۴۰۰ نفر، ریبوک با ۳۰۰۰ ورزشکار برای پوشیدن کفشهای ریبوک در جریان المپیک ۱۹۹۶ آتلانتا قرارداد منعقد کرد. در این زمان ناگهان ریبوک شروع به از دست دادن تدریجی موقعیت خود در بازار کرد و زمینه نگرانی سهامداران را فراهم ساخت. در دهه 1990 میلادی بود که برند ریبوک خود را در خطر دید. شرکت تجهیزات ورزشی ریبوک (Reebok) به عنوان تولیدکننده ی کفش های ورزشی، پوشاک ورزشی و همچنین لوازم ورزشی در سال ۱۸۹۵ میلادی توسط جی. ریباک «Reebok» یکی دیگر از برندهای ورزشی شناخته شده در سرتاسر جهان است که در زمینه تولید کفش اسپرت ، لباس، لوازم و تجهیزات ورزشی فعالیت میکند. این بار شرکت ریبوک نیز با کمک این فناوری یک کفش بسیار زیبا طراحی و تولید کرده است.ریبوک، برند تجهیزات ورزشی بریتانیایی مستقر در آمریکا، قصد دارد سیستم ساخت سنتی کفشهایش را با یک روش تولید نوآورانه به نام Liquid Factory جایگزین کند.

میزان فروش در سال ۱۹۸۷ به ۴/۱ میلیارد دلار و در سال ۱۹۹۱ به ۷/۲ میلیارد دلار بالغ گردید و به عنوان بهترین و نوآورترین شرکت سازنده وسایل ورزشی در جهان شناخته شد. اسپانسری مسابقات NBA و بهره گیری از بهترین بازیکنان و ستارگان تیم های بسکتبال و تیم هاکی آمریکا نقش بزرگی در موفقیت و شهرت این برند داشت. در دسامبر سال 2000 ، ریبوک با NFL قرارداد صدور مجوز 10 ساله برای حقوق انحصاری تولید و فروش کالاهایش از جمله لباس و کفش برای همه 32 تیم امضا کرد.در سال 2003 ، ریبوک به عنوان ارائه دهنده رسمی لباس برای لیگ فوتبال کانادا تبدیل شد،که این قرارداد در سال 2004 به اجرا درآمد.ریبوک در سال 2004 حامی رسمی لیگ ملی هاکی CCM شد. در این سال ها کفش ریبوک به رقیب اصلی کفش های ورزشی تولید شده توسط برند نایک تبدیل شد. تا سال ۱۸۹۵ کفشهای او به صورت دستدوز برای دوندگان مشهور ساخته میشد، ولی در سال 1895 او شرکتی در شهر بولتون با نام اصلی جی.دبلیو فاستر و پسران تاسیس کرد و پس از مدتی این کمپانی کفشهای خود را به کلیه ورزشکاران سرتاسر جهان عرضه میکرد.

ریبوک همچنین در ژانویه ۱۹۹۳ کفشهای بنددار مخصوص را برای ورزشکاران دبیرستان عرضه کرد. آدیداس برای جلوگیری از افت فروش، نام و لوگوی برند ریبوک را تغییر نداد و کفش ریبوک را با همان لوگوی قدیمی تولید و عرضه می کرد. در سال ۱۹۸۱، جمع فروش ریبوک ۵/۱ میلیون دلار بود و نقطه عطف در سال بعد به وجود آمد که ریبوک اولین کفش ورزشی طراحی شده برای بانوان را عرضه کرد که به نام کفشهای «فری استایل» معروف شد. در جریان مسابقات NBA در سال ۱۹۹۴ ریبوک به عرضه کفشهای طرح جدید و بدون بند و قابل شارژ به وسیله گاز کربنیک پرداخت. جوزف تمرکز خود را بر روی کفشهایی گذاشت که سرعت ورزشکاران را افزایش دهد و چندین سال به تولید انواع کفشهای ورزشی و دومیدانی پرداخت.

اما پس از مدتی سرعت رشد فروش لوازم ورزشی ریبوک کاهش پیدا کرد و کم کم شروع به از دست دادن موقعیت خود در بازار کرد. پل فایرمن، توزیع کننده لوازم ورزشی ریبوک در آمریکایشمالی برای بازگرداندن موقعیت ریبوک، ابتدا از بخش بسکتبال آغاز کرد. امروزه برند ریبوک تولید کننده انواع کفش و لباس ورزشی بوده و در کنار آن ها محصولاتی از جمله ساعت، تیشرت، تاپ، لگ و کلاه ورزشی را تولید می کند. پس از آن در سال 2005 شرکت تولید کننده كتوني آديداس و کفش پیاده روی آدیداس برند تجاری ریبوک را خریداری کرد و پس از آن کفش ریبوک زیر مجموعه شرکت تولیدی آدیداس شد. در سال ۱۹۵۸ دو نوه بنیانگذار کفشدوزی، شرکتی را ایجاد و نام آن را با الهام از یک غزال آفریقایی، ریبوک نامیدند که درنهایت با کمپانی فاستر و پسران ادغام گردید.