نگاهی به تاریخچه و روند شکل گیری برند پوما

یکی دیگر از مشخصات پوما نوآوری در محصولات بود. پوما برند پوشاک و کفش ورزشی آلمانی است که در سال 1948 توسط رودولف داسلر تأسیس شد. رادلف داسلر در سن 155 سالگی در همان کارخانه ای که پدر کار می کرد شروع به کار نمود و به سرعت شایستگی خود را نشان داد. پوما در کریکت حمای مالی رسمی Sunrisers Hyderabad (نمایندهی شهر حیدرآباد) و Rajasthan Royals (نمایندهی شهر جیپور) در لیگ برتر هند است. پوما حامی مالی رویدادها و هویتهای ورزشی در آلمان و سراسر جهان است. قطعۀ سوم در بازاریابی پوما به عنوان ” المثنی” شناخته می شد. شرکت آن ها که به این صورت در سال 1924 تشکیل شد به تولید دمپایی و کفش پرداخت.

موفقیت این مفهوم نوآورانه شرکت پوما را تشویق به ادامه این کار در سطح بین المللی در سال 1995 نمود. در سال ۲۰۰۴ این کمپانی قراردادی بسیار مهم را با کمپانی قدرتمند فِراری به امضاء رساند که به موجب آن این برند حامی رسمی تیم اسکودریا فراری شد. شرکت پوما مالک 255 درصد از برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic است که مجوز لیگهای حرفهای فوتبال و بسکتبال آمریکا را دارد. به سرعت 80 درصد از کفش های فوتبال با این تکنولوژی تولید می شدند. جاییکه ده درصد همۀ هزینه های تحت لیسانس جمع آوری شده بود. در حالیکه مدیرعامل شرکت یوخن زایتس معتقد بود که شرکت سرگرمی می تواند با تلاش های بازاریابی خود به پوما کمک کند. بازی هایالمپیک در سال 1952 در هلسینکی موفقیت چشمگیری برای پوما بود و بازار انگلستان به روی شرکت جوان باز شد.

سه سال بعد جنگ جهانی دوم شروع شد. تحت مدیریت یوخن زایتس شرکت فعالیتی جهت دار و اساسی ” برنامه سازگاری” که شامل کم کردن دقیق هزینه ها و سازماندهی مجدد معیارها بود را شروع کرد. دوازده سال بعد سهام پوما در بورس عرضه شد و شرکت به Puma AG Rudolf Dassler Sport تغییر نام داد. در همان سال، شرکت بین المللیپوما تأسیس شد. فرارو- یک زن و شوهر روس از سه سال پیش تاکنون یک قلاده شیر کوهی (پوما) را در آپارتمان خود نگهداری میکنند. از سال 1996 شرکت پوما فعالیت خود را در آمریکا تشدید کرده است و سهم 8 درصدی در بازار آمریکا دارد. در ادامه قهرمانیهای بازیکنان فوتبال پوما پوش، در سال ۱۹۶۶ کفش فوتبال افسانهای پوما به نام کینگ (King) معرفی شد. شرکت آن ها به دو شرکت مجزا تبدیل شد.

تمام زمانیکه جوانترین مدیر از شرکت تجاری عمومی اروپا، یوخن زایتس مدرک MBA (کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی) از مدرسه کسب و کار اروپا را داشت و از برزیل به امریکا مسافرت کرده بود. یک شرکت مرکزی برای بخش های پوما در شرق دور، استرالیا، اسپانیا، فرانسه، اتریش و آلمان، که به عنوان مراکز مستقل سازماندهی شده بودند. اوسین بولت که دومین المپیک خود را با سه مدال طلا به پایان رساند موقعیت بی چون و چرای خود را به عنوان اسطورۀ ورزش که از هر دو عنوان قهرمانی در 100 متر و 200 متر خود دفاع کرد، ثابت نمود. بعد از ثبت این لوگو، در طراحی همه محصولات پوما این نماد به چشم می خورد. در سال 1952 تیم امدادی 4000 متر زنان آمریکایی موفق به کسب مدال طلایالمپیک با کفش های پوما شد. جزئیات شرکت جدید در تاریخ ۱۴ ژانویه ۱۹۴۹ به ثبت تجاری آلمان اضافه شد.