نایک یا آدیداس؟

دهه ۶۰ شاهد برنده شدن ورزشکاران مشهور جهان مانند پله بودند و پوما مدام در کانون توجه بود. تعدادی از ورزشکاران کلاس جهانی به ویژه دونده ها و بازیکنان فوتبال به برند جوان پوما کمک کردند تا مورد قبول واقع شود. شاید از جمله امتیازات این بالگرد که رقیبانی چون میل8 روسی که هم کلاس این بالگرد است ندارند،داشتن مدلهای متنوع برای انجام نقشهای بسیار است که هر طیف ماموریتی را پوشش میدهند. در زمانی کوتاه مدال های بیشتری گرفته شد: هفت مدال طلا و پنج مدال برنز، برای ورزشکاران کلاس جهانی با کفش های داسلر. ورزشکاران داسلر در المپیک آمستردام ۱۹۲۸ و المپیک برلین ۱۹۳۶، هفت مدال طلا و پنج مدال برنز در سطح جهانی به دست آوردند.

بیشتر ورزشکاران موفق آلمانی از کفشهای برادران داسلر استفاده کرده بودند.در سال های بعد نیز بسیاری از ورزشکاران موفق دنیا از کفش های داسلر در مسابقات جهانی استفاده کردند که باعث محبوبیت کفش های ورزشی داسلر شد. این شرکت چند ملیتی سابقه زیادی در تولید کفشهای ورزشی دارد و محصولات آن مورد علاقه بسیاری از ورزشکاران معروف جهان است. این شرکت همچنین لباس های ورزشی را ارائه می دهد که طراحی آن توسط لامین کویت، امی گاربرز و دیگران انجام شده است. هیئت مدیرهی پوما از این حرکت استقبال کرد و گفت که این کار منصفانه است و بهترین منافع را برای این شرکت دارد.

تمرکز رادلف داسلر بر روی کسب و کار شرکت بود درحالیکه آدی از عملیات فنی و تولید مراقبت می کرد. پس از تقریباً دو دهه غیبت ، PUMA دوباره دسته بسکتبال را به سبد تجاری خود اضافه می کند. از آنجا که ورزش می تواند چیزهای مختلفی برای افراد باشد، برند پوما در سبک های مختلفی وارد می شود، در حالی که عملکرد را به خطر نمی اندازد. این نام تجاری با ایجاد تأثیرات متمایز در ورزش، سبک زندگی و مد، بر ایجاد طرح های متمایز و چشم انداز جهانی در هر طیف محصول متمرکز شده است. این برند متعهد شده است که با حمایت از خلاقیت، پایداری و صلح، روش هایی را ایجاد کند که دنیا به اصول منصفانه، صادقانه، مثبت و خلاقیت پایبند بماند. در سال ۱۹۴۸ با وقوع یک اختلاف خانوادگی تلخ میان برادران داسلر، منجر به پایان مشارکت آنان و ایجاد برند آدیداس توسط آدولف داسلر گردید و پوما تحت هدایت و رهبری رودولف به موفقیت های خود ادامه داد.

پوما یک شرکت چندملیتی مهم آلمانی است که کفش ورزشی و غیررسمی و همین طور پوشاک ورزشی تولید میکند و دفتر اصلی آن در هرزوگنوراش، باورایای آلمان است این شرکت در سال ۱۹۲۴ توسط آدولف و رودولف تاسیس شد. شرکت پوما عقیده دارد که در چنین جهانی موفقیت یک برند به کیفیت محصولات آن بستگی دارد. این کفش مناسب برای استفاده در سطوح طبیعی سفت و چمن مصنوعی بوده و بهتر است از آن برای بازی روی آسفالت استفاده نکنید. این منجر به عملکرد بهتر این برند شد. اولین سال فعالیت خود به عنوان مدیرعامل، زمانی که PUMA اولین عملکرد سودآور خود را از سال ۱۹۸۶ ارائه داد. Zeitz موفق شد PUMA را از یک مارک ارزان قیمت به یک شرکت موفق و یکی از ۳ مارک برتر در صنعت ورزشی تبدیل کند. برند پوما صاحب ۲۵ درصد سازنده لباس ورزشی مارک آمریکایی Logo Athletic است که از لیگ های حرفه ای بسکتبال و فوتبال آمریکا مجوز گرفته است.