معرفی کلی تاریخچه برند پوما؟

بعد از ثبت این لوگو، در طراحی همه محصولات پوما این نماد به چشم می خورد. چندین عضو تیم ملی آلمان غربی در اولین مسابقه فوتبال پس از جنگ این کشور ، یک پیروزی 1-0 مقابل سوئیس در سال 1950 ، این کفش را پوشیدند. در این سال برادران داسلر، رودولف و آدولف در آلمان کمپانی تولید کفش خود را راه اندازی کردند. در سال ۱۹۷۲ ورزشکارانی همچون مری پیترز، جان آکی بائو و رندی ویلیامز با کمک نسل جدیدی از کفش های این کمپانی در بازی های المپیک آلمان موفقیت های زیادی کسب کردند. این کسب و کار خانوادگی در آغاز فعالیت خود تنها دمپایی و کفش های مخصوص فعالیت در محیط بازار را تولید می کرد؛ اما برادران داسلر خیلی زود نیاز بازار را به کفش های ورزشی درک و خط تولید این نوع کفش ها را نیز در کارخانه خود راه اندازی کردند و علی رغم رکود اقتصادی در اواخر دهه 1920 میلادی، کسب و کار برادران داسلر با موفقیت همراه بود و محصولات آن ها توانست محبوبیت چشمگیری میان مشتریان کسب کند.

در سال های بعد برند پوما تمرکز خود را بر ورزش تنیس بیشتر کرد. عملکردهای درخشان تیم جامائیکا ، که در جدول مدال ها دوم شد ، و همچنین عملکرد سایر تیم های PUMA از جمله باهاما ، کوبا ، گرنادا ، جزایر کیمن ، سوئیس و جمهوری دومنیکن ، دید تجاری قوی PUMA را تضمین می کند در طول مسابقه. در همان سال ، PUMA با همکاری تیم ملی کامرون جام ملت های آفریقا را با لباس های بدون آستین که قبلا دیده نشده بود ، تکان داد و جام آفریقا ۲۰۰۲ را به یائونده برد. در همین سال برند پوما قراردادی را با تنیسور مطرح جهان سرنا ویلیامز به امضاء رساند. برای مثال پوما در سال ۲۰۰۴ درست بعد از توقف تبعیض برضد اتحادیههای کارگری در کارخانهی لیان تای در تایلند، تصمیم گرفت سفارش پوشاک از این کارخانه را متوقف کند.

Tommie Smith ، ورزشکار PUMA نیز در ۲۰۰ متر طلا می گیرد و هیجان ایجاد می کند: او و هم تیمی اش جان کارلوس (برنز) مشت های خود را با دستکش سیاه بالا می برند ، به تبعیض آمریکایی های آفریقایی تبار و سایر اقلیت ها در ایالات متحده ، آپارتاید و نژادپرستی اعتراض می کنند. در این کمپین لینفورد کریستی با این لنزها ظاهر شد و بسیار جنجال آفرین شد. در سال ۱۹۵۸ پوما به عنوان تنها کمپانی آلمانی تولید کننده کفش فوتبال در جام جهانی حضوری موفق داشت. در سال ۱۹۶۰ برند پوما به عنوان اولین کمپانی بزرگ تولید کننده کفش از تکنولوژی حرارت بالا در تولید کفش های خود بهره برد که عملکرد ورزشکاران را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید. در سال ۱۹۴۸ رودولف داسلر پس از جدایی از برادرش کمپانی خود با نام پوما را پایه گذاری کرد. پوما حیوانی با انطباقپذیری بسیار بالاست که در زیستگاههای متنوعی زندگی کرده و از طعمههای مختلف تغذیه میکند.

موفقیت های پوما با کسب مدال طلا دو ۱۰۰ متر، در المپیک رم سال ۱۹۶۰ توسط آرمین هری (Armin Hary) ادامه یافت. این برند با حمایت از تنیسورهای محبوبی همچون بوریس بِکِر و مارتینا ناوراتیلووا حضور خود را در این عرصه قوت بخشید. طبق گزارش پوما، در این مناطق اجرای حق آزادی و معاملهی جمعی دشوار است. در این دهه پوما در میان ورزشکاران محبوبیت بسیار بالایی بدست آورد و حتی ورزشکاران مهم چون از این برند در مسابقات مهم خود استفاده می کردند. در واقع میتوان گفت که بدون حضور پوماها، همین کشاورزها باید با مشکل هجوم خرگوشهای گرسنه سروکله بزنند.نظر شما در مورد پوماها چیست؟ جمعیت پوماها زیادتر نمیشود و هرروز بخاطر از بین رفتن محیطهای زندگی آنها، شکار و مسموم شدن یا تصادف با اتومبیلها پوماهای بیشتری نسبت به گذشته کشته میشوند. در سال ۱۹۶۷ محصولاتی از جمله کیف و لباس ورزشی به تولیدات این برند افزوده شد.