معرفی برند پوما – Puma

پوما اسپانسر تیم ملی ایران در جام جهانی۲۰۰۶ بود. کافیشاپهای ۳۹ Steps مسوت اوزیل در حال گسترش هستند و او قرار است کافیشاپ بعدی خود را قبل از جام جهانی امسال در قطر افتتاح کند. ایجاد و گسترش برند اختصاصی خودت در حالیکه هنوز ورزشکار حرفهای هستی میتواند دشوار باشد. در مصاحبهای اختصاصی با نشریه «سان»، ایجت اوزیل «ارکوت سوگوت» گفت: «خیلی جالب است که جیمز باند برند شما را طراحی کند. اوزیل درست پس از قهرمانی جام جهانی ۲۰۱۴ با طراح لباس خیابانی مشهورِ باند (نه مامور مخفی MI۶) در لسآنجلس ملاقات کرد. قهرمان آلمانی جام جهانی در آستانه تبدیل شدن به اولین فوتبالیستی است که برند کفش خودش را راهاندازی میکند.

پوما( Puma) یک شرکت آلمانی چندملیتی است که در زمینه تولید و فروش محصولات ورزشی فعالیت میکند و امروزه به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده کفش و پوشاک ورزشی و تجهیزات مختلف دیگر است. فناوری Spidercell در کفش پوما یک روش قالبگیری پیشرفته است که در آن از پلی یورتان حرارتی در کفی کفش استفاده می شود. تا پایان دهه صاحب ۱۶ کارخانه بود و روزانه ۲۲۰۰۰ کفش تولید می کرد. سرعت صعود پوما ۴۲۷ متر بر ثانیه و سقف پروازی آن هم ۴۸۰۰ متر از سطح دریا بود. علاوه بر این، اوزیل همچنین یک قرارداد پرسود با شرکت اتریشی Tapedesign دارد که جورابهای فوتبالی تولید میکند و تعداد زیادی از بازیکنان لیگ برتر میپوشند. در همان سال، پوما مالکیت 255 درصد از سهام برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic، یکی از تأمین کنندگان برجسته و دارای مجوز لیگ های ورزشی حرفه ای آمریکایی، را به دست آورد.

این شرکت اکنون کفش های Magician اوزیل را (که برای بزرگداشت گل خیرهکننده او در لیگ قهرمانان اروپا در سال ۲۰۱۶ برای آرسنال در برابر لودوگورتس به ثمر رسانده بود، ساخته شده) با پیام شخصی این بازیکن میفروشد. اوزیل همچنین دارای کافیشاپهای زنجیرهای، آزمایشگاه مکملهای بهداشتی، کلینیک ورزشی و قرارداد با کارخانه جوراب است. اوزیل ۳۳ ساله همچنین مجوز نام تجاری خود را به برادران ایتالیایی آلبرتو و نیکولا فرانچسکی داده است که در سال ۲۰۱۴ شرکت کفشهای گرانقیمت خود به نام Hide & Jack را تأسیس کردند. در سال 1924 دو برادر به نام های رودولف داسلر و آدولف داسلر کارخانه تولید کفشی به نام کارخانه کفش سازی برادران داسلر را در آلمان راه اندازی کردند. در می سال 1989، آرمین داسلر، پسر رودلف داسلر ، هفتاد دو درصد از سهام این شرکت را به شرکت سوئیسی فروخت.

به خود می گوید چرا من نه ؟ این شرکت در بیانیه رسانه ای خود اعلام کرد که Ultraweave پس از سال ها آزمایشات مستمر و سنگین لباس های ورزشی پوما توسعه یافته و در واقع یک پارچه بسیار سبک است که برای دستیابی به عملکرد بهینه مهندسی گردیده است. ویژگی دیگر کفش مردانه پوما اصل جنس کفی های داخل آن می باشد که با طرّاحی ویژه و مخصوصی که دارد؛بسیار راحت و نرم بوده و می تواند به راحتی از پاها محافظت کرده و سلامتی و راحتی آن ها را تضمین کند. فعالیت های برند پوما از سال 1924 به طور رسمی شروع شد و در طی این سال ها توانست پیروزیت های چشمگیری به دست آورد و از پیروز ترین برندهای فراوریات ورزشی جهان باشد. برنامههایی برای مالکیت باشگاههای بیشتری در آمریکای جنوبی وجود دارد و او به دنبال خرید سهام باشگاههای سراسر جهان است. شاید از جمله امتیازات این بالگرد که رقیبانی چون میل8 روسی که هم کلاس این بالگرد است ندارند،داشتن مدلهای متنوع برای انجام نقشهای بسیار است که هر طیف ماموریتی را پوشش میدهند.