معرفی برند پوما – Osport

2016: پوما تأمینکننده انحصاری کفش و لباس فرم تیم اتومبیلرانی فرمول یک رد بول شد. یک سال بعد ، هایک درچسلر (پرش طول) ، دیتر باومن (۵٫۰۰۰ متر) و لینفورد کریستی (۱۰۰ متر) همگی با استفاده از سنبله PUMA DISC مدال های طلا را در المپیک بارسلونا از دست دادند. در سال 1936 جسی اونز ستارۀ آفریقایی- آمریکایی دو با بردن چهار مدال طلا در بازی های المپیک برلین، درحالیکه کفش داسلر را به پا داشت، شرکت داسلر را در منظر عموم قرار داد. این کمپانی در المان توسط دو برادر به نام های ” ادولف داسلر و رودلف داسلر” تاسیس شد ولی پس از ناسازگاری هایی که بین دو برادر به وجود آمد تصمیم به جدایی در سال ۱۹۴۸ گرفتند، پس از این جدایی “آدولف داسلر” کمپانی بزرگ آدیداس که هم اکنون از بزرگترین کمپانی های حال حاضر در جهان است را تاسیس کرد و “رودولف داسلر” کمپانی بزرگ پوما را بنیانگذاری کرد ابتدا نام این شرکت “رودا” نام داشت که برگرفته از نام و نام خانوادگی رودلف داسلر” بود “رو” و ” دا” میباشد ولی بعده ها این نام را به پوما تغییر داد.

رادلف داسلر در سن 155 سالگی در همان کارخانه ای که پدر کار می کرد شروع به کار نمود و به سرعت شایستگی خود را نشان داد. همه چیز برای برادران داسلر خوب پیش می رفت تا اینکه در سال 1948 میلادی نزاعی خانوادگی میان رودولف و آدولف موجب جدایی دو برادر از یکدیگر و از هم پاشیدن کارخانه کفش سازی شد؛ پس از این نزاع، رودولف شرکت خود را با نام «رودا» راه اندازی کرد و آدولف نیز بنیان گذار برند آدیداس شد. میباشد، این کمپانی همچنین حامی مالی “اوسین بولت” از پر سرعت ترین دوندگان جهان که هم اکنون لقب سریع ترین مرد جهان را نیز دارد،میباشد. در اکثر مواقع شعار تبلیغاتی با لوگوی آن برند کاملا هم خوانی دارد و هردو پیرو یک بحث هستند. هر برندی برای اینکه تمایزی در کار خود به نمایش بگذارد یک شعار یا فلسفه دارد که عملا می توان از آن به عنوان شعار تبلیغاتی نیز نام برد.

شعار برند پوما نیز دقیقا به همین شکل است یعنی در کل ساختمان های این برند، در سراسر جهان این شعار به صورتی بولد شده نوشته شده است : پوما یعنی چابکی، سرعت، قدرت و خلاقیت . علاوه بر تأمین کننده رسمی ، PUMA حقوق بازاریابی و همچنین حفظ مجوز Master Master منحصر به فرد را برای مدیریت فعالانه کل نمونه کارها جهانی مجوز دارایی های FIGC تمدید و افزایش داده است. قراردادی که پوما با شرکت بزرگ فراری بست باعث شد پوما حامی رسمی تیم “اسکودریا فراری ” شود. دو سال بعد پوما شرکت فرعی جدید خود Puma UK را باز گشایی کرد. Lothar Matthäus بازیکن PUMA KING آلمان را به عنوان قهرمانی جام جهانی این کشور در ایتالیا هدایت می کند. 1962: کفش های شرکت پوما به بیش از 100 کشور حمل می شود. این شرکت در سال ۱۹۸۶ وارد بازار سهام شد .

1999: Monarchy/Regency بزرگترین سهام دار شرکت شد. امروزه پوما دارد شانه به شانه شرکت های فعال در رشته های مختلف ورزشی فعالیت میکند و اصلا دوست ندارد از آنها عقب بماند و همچنان در این عرصه میتازد. شرکت پوما مالک 255 درصد از برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic است که مجوز لیگهای حرفهای فوتبال و بسکتبال آمریکا را دارد. شرکت پوما در میان تولید کنندگان برجسته کفش ورزشی، پوشاک ورزشی و لوازم جانبی در جهان جایگاه خاصی دارد. و همچنین حمایت از ۱۲ تیم فوتبال از میان ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی را بر عهده گرفت و برگترین حامی تیم های فوتبال شد و در همین سال محصول جدیدش با نام “SPEED BOOT V 106” به بازار معرفی شد که در زمان خود از برترین کفش های سبک مناسب فوتبال و مورد توجه بسیاری از باشگاه های ورزشی قرار گرفت. پوما بزرگترین شرکت نیست اما در میان دیگر برندها قابل تشخیص است.