معرفی برند پوما – Osport

به عبارت دیگر، تنها کسر کوچکی معادل 4.5 درصد از فروش پوما تقریباً معادل 8466 میلیون دلار از آمریکا به دست می آمد. اگرچه مهمترین استراتژی بازاریابی برای پوما آمریکا بود. برزنت چادرهای باقی مانده از جنگ و یا لاستیک های آب انبارها، مواد اولیه ای بودند که برای ساختن کفش مورد استفاده قرار می گرفتند. ذکاوت، استعداد و پشتکار این دو برادر به گونه ای بود که کارگاه کفاشی کوچک آنها بزودی به کارخانه ای تبدیل شد و تولید کفش های ورزشی برادران داسلر در سال ۱۹۳۰ به ده هزار و پانصد جفت کفش دو و میدانی و ۱۸ هزار و پانصد جفت کفش فوتبال رسید. در سال های 1952 و 1956 شرکت پوما تولید کنندۀ کفش رسمی کمیته المپیک آمریکا شد. واژه پوما به معنای گونهای گربهسان بومی در قاره آمریکا میباشد. ریحانا سفیر جهانی PUMA در زمینه آموزش زنان می شود و خدمات خود را به عنوان مدیر خلاق PUMA زنان فراهم می کند ، جایی که او به طور مستقیم بر مجموعه محصولات تأثیر می گذارد.

اگر به ورزش علاقمند هستید و یا آن را به طور تخصصی دنبال می کنید، پس حتما نام این برند خوش آوازه را شنیده اید. به همین دلیل رودلف در پی یک اسم مناسب بود تا برندی که آرمانش را در سر می پروراند به حقیقت مبدل کند و برای این مهم همان طور که گفته شد، اولین قدم انتخاب نامی مناسب برای برند بود. این ویژگی کفش های ورزشی پوما، عملکرد بهتر ورزشکاران را در پی داشت. جسی اونز دونده آمریکائی با کفش ساخت برادران داسلر موفق به کسب چهار مدال طلا در المپیک برلین شد . شش سال بعد تمامی ورزشکاران آلمانی در المپیک برلین با کفش برادران داسلر وارد میدان شدند.

پوما در این سال حق علامت تجاری، ثبت اختراع و طرح Tretorn Group را فروخت. این ابرشرکت در سال ۱۹۲۴ در شهر هرتسوگنآوراخ آلمان به نام کارخانه کفشسازی برادران داسلر توسط آدولف و رودلف داسلر راهاندازی شد که در سال ۱۹۴۸ تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفتند. در دهه چهل میلادی امواج جنگ خانمانسوز دوم جهانی، برادران داسلر را نیز به کام خود فرو برد . هر دو شرکت به سرعت شهرت جهانی یافتند، هر دو نیز در دهه هفتاد با ورود شرکت آمریکائی نایک به بازار تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار گرفتند، زیرا آمریکائیان از همان آغاز، تولید خود را در کشورهائی با دستمزد نازل آغاز کردند.

برخی اختلاف آنها را برآمده از نحوه نگرش متفاوت به کار و تولید می دانند. پس از اخراج آکی-بوا از اوگاندا توسط دولت نظامی، پوما او را در آلمان به کار گرفت. در حدود ۲۵ هزار نفر در سراسر جهان برای این شرکت مشغول به کار هستند. رودلف در اکثر مکان ها و کتاب ها به دنبال اسم بود چون از میزان اهمیت آن آگاهی پیدا کرده بود و بعد از تلاش های بسیاری با یک اسم رو به رو شد” پوما” در اوایل کار این اسم زیاد برای او جالب و جذاب نبود اما بعد که از معنای آن باخبر شد با آغوشی باز این اسم را انتخاب کرد.