دانستنی های جالب درباره برند پوما

در بین این 12 تیم, تیم ملی فوتبال ایتالیا که فاتح این رقابت ها بود نیز حضور داشت و این موفقیت بزرگی برای کمپانی پوما محسوب شد. گولدن، مدیر عامل پوما درباره همکاری پوما و ریحانا می گوید: همکاری با ریحانا یک موفقیت بزرگ برای پوما محسوب می شود و در کنار فعالیت های این شرکت در تولید لوازم ورزشی آقایان, حضور ریحانا باعث تقویت پوما در تولید تجهیزات ورزشی بخش بانوان می شود. گولدن از سال 2013 تا کنون مدیر اجرایی شرکت پوماست. همکاری با باشگاه آرسنال موقعیت بسیار خوبی برای پوما بود تا نام تجاری خود را جهانی کند و محصولات خود را در جهان به نمایش درآورد و به نوعی از شهرت باشگاه آرسنال سود ببرد. سلنا گومز نیز دیگر سفر جهانی پوماست که در سال 2017 همکاری خود با پوما را آغاز کرده است.

اخبار برجستۀ دیگر در سال 1998 قرارداد بین پوما و تنیسور با استعداد آمریکایی سرنا ویلیامز بود. قرارداد وی در اکتبر ۲۰۰۷ تا سال ۲۰۱۲ تمدید شد. امروز هم دو کنسرن آدیداس و پوما از چهره ستارگان برای تبلیغ و بازاریابی استفاده می کنند.دیوید بکهام با آدیداس قرارداد تبلیغاتی دارد، میشائیل شوماخر هم با کفش های پوما بر پدال گاز میفشرد و تیم بایرن مونیخ نیز با تجهیزات آدیداس پا به میدان می گذارد. این همکاری تبلیغ بسیار خوبی برای برند پوما در سراسر جهان بود. ساختمان مرکزی این شرکت در باواریا (Bavaria) آلمان واقع شده و هماکنون با بیش از ۱۰,۰۰۰ کارمند در نمایندگیهای رسمی ۱۲۰ کشور جهان به عرضه محصولاتش میپردازد.

در حال حاضر این کمپانی آلمانی حامی مالی سریع ترین مرد جهان یعنی یوسین بولت (اوسین بولت) دونده جامائیکایی است که دارنده 6 مدال طلای المپیک می باشد. ریحانا محور اصلی در تبلیغات پوما است و به همراه یوسین بولت و سرخیو آگوئرو در رخدادهای پوما حضور دارد. پوما برندی است که در گذشته کمی از رقبای اصلی عقب مانده بود. کمپانی پوما در ابتدا با نام داسلر ودر آغاز فعالیت خود تنها دمپایی و کفش های مخصوص فعالیت در محیط بازار را تولید می کرد؛ اما برادران داسلر خیلی زود نیاز بازار را به کفش های ورزشی درک و خط تولید این کفش های ورزشی پوما را نیز در کارخانه خود راه اندازی کردند و علی رغم رکود اقتصادی در اواخر دهه 1920 میلادی، کسب و کار برادران داسلر با موفقیت همراه بود و محصولات ورزشی آن ها توانست محبوبیت چشمگیری میان مشتریان کسب کند. در می ۱۹۸۹، آرمین داسلر، پسر رودلف، و جرد داسلر با فروش ۷۲ درصد از سهام خود در پوما به شرکت سوئیسی کوسا لیبرمن موافقت کردند.

اولیت تجربه به عنوان مدیریت تولید از کلگیت پالمولیو در نیویورک و هامبورگ شروع کرد. ریحانا به عنوان سفیر جهانی شناخته می شود، ریحانا به عنوان ایده پرداز در طراحی محصولات پوما مشارکت دارد و ریحانا با پوما در بخش تولید محصولات کلاسیک و همچنین ایده برای تولید محصولات جدید همکاری می کند. نماد پوما روی تمام محصولات پوما خودنمایی می کند. ریحانا نام خانوادگی خود یعنی فنتی را بر روی محصولات مشترکش با پوما گذاشت و به این ترتیب برند FENTY PUMA خلق شد. در این مقاله سعی شد تا تمامی اتفاقات روی داده در سال های فعالیت پوما پوشش داده شود. در حال حاضر کرینگ سهام دار عمده شرکت پوما است و بیش از 85 درصد از سهام این شرکت را در اختیار دارد. این حرفه سابق فوتبال نزدیک به ۲۰ سال تجربه بین المللی گسترده در صنعت لوازم و کفش ورزشی را در PUMA به ارمغان می آورد ، جایی که او سمت های مختلف مدیریتی را در اختیار داشت.