دانستنی هایی درباره ی برند پوما

این مجوز دوستدار-کار تنها در مورد درصد کمی از تولیدات کلی پوما اعمال میشود. در سال 1928، نهمین دوره بازی های المپیک در شهر آمستردام هلند برگزار شد و بیش از نیمی از ورزشکاران آلمانی شرکت کننده در این بازی ها، کفش های کارخانه کفش سازی برادران داسلر را به پا کردند که این رویداد موجب گسترش شهرت محصولات این کارخانه در آلمان شد. سهام پوما در تالار مبادلات سهام فرانکفورت و مونیخ در ماه ژانویۀ 1996 ارائه شد و سهام شرکت مادر Proventus Handels AB را به 255 درصد کاهش داد. در آن زمان اکثر مردم هرتسوگنآوراخ به کفاشی مشغول بودند به همین دلیل پدرشان ترجیح می داد پسرانش در زمینه دیگری فعالیت کنند. هم چنین مارک پوما که بنیان گذار آن از انجا که با موسس ادیداس برادر بودند در یک شرکت مشترک فعالیت می کردند. بازیکن برتر جام جهانی، پِلِه در مسابقات جام جهانی در سال ۱۹۶۲ کفش پوما را در پا داشت.

در همین سال مسابقات جام ملتهای اروپا فرصتی را برای پوما فراهم آورد تا بتواند آخرین محصولات خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارد. در جام جهانی ۱۹۵۴ شرکت های پوما و ادیداس فعالیت خود را بیشتر کردند که ادیداس موفق تر بود. اما متخصصان معتقدند دلیل جدایی آنها بر سر اختلاف در شیوه طراحی و تولید آنها بود. وقتی به جای حرف R از حرف P استفاده کرد، به یاد اسم Puma به معنای یوزپلنگ وحشی افتاد و به این شکل نام شرکت را در سال ۱۹۴۸ به پوما تغییر داد. به طوری که این شرکت به همه مردم شهر یک جفت کفش رایگان هدیه داد. پوما در سال ۱۹۴۸ اسپانسر اولین مسابقه فوتبال پس از جنگ جهانی دوم شد و پس از آن همچنان به این فعالیت ادامه داد و به شهرت زیادی دست پیدا کرد. اما هرچه که بود باعث ۶۰ سال جدایی دوبرادر شده بود که البته حاصل این جدایی شهرت و اعتبار این دو برند در دنیا شد.

تا به امروز هیچ کس دلیل اصلی اختلاف آن دو را نمیداند حتی نوه های آنها هم نمی دانند جریان از چه قرار بود. حتی جسد آنها در دونقطه ی کاملا دور از همه در قبرستان دفن شده است. پوما در این سال حق علامت تجاری، ثبت اختراع و طرح Tretorn Group را فروخت. داستان چگونگی تاسیس این شرکت خیلی طولانی است . به گفته ی یکی از مورخان: “در آن زمان، در هر خانواده حداقل یک نفر در یکی از این دو شرکت استخدام شده بود.” و به سختی می شد درشهر خانواده ای را پیدا کرد که بینشان بحث و جدال نباشد. آدولف داسلر نام شرکتش را به آدیداس تغییرداد که این نام برگرفته از اسم و فامیل خودش است (ادی داسلر).هرچند خیلی از مردم فکر می کنند که ادیداس مخفف جمله “هرروز درباره ی ورزش رویاپردازی میکنم.” است(All Day I Dream About Sport) .

مواد اولیه مستحکم استفاده شده در ساخت این کفش ها دوام و عمر آنها را زیاد میکنند. این حرفه سابق فوتبال نزدیک به ۲۰ سال تجربه بین المللی گسترده در صنعت لوازم و کفش ورزشی را در PUMA به ارمغان می آورد ، جایی که او سمت های مختلف مدیریتی را در اختیار داشت. شما در پایان مقاله می توانید برای خرید کفش پوما و خرید کفش آدیداس از لینک گذاشته شده استفاده کنید. البته علارغم این مورد،تیم ملی می توانست به جای پوشیدن لباس های برند های ایرانی یا فیک، از لباس های باکیفیت برند پوما استفاده کند.و همین باعث شود که تیم ملی با جنبه ی بسیار بهتری وارد مسابقات شود و هم اینکه بتواند در مسابقات عمل کرد بهتری داشته باشند. داستان بالگرد پوما بر می گرد به عدم داشتن یک بالگرد مناسب سنگین توسط ارتش فرانسه.