دانستنی هایی درباره ی برند پوما

در همین سال مسابقات جام ملتهای اروپا فرصتی را برای پوما فراهم آورد تا بتواند آخرین محصولات خود را به بهترین نحو به نمایش بگذارد. دوندۀ آمریکایی، اولین اشفورد، در بازی های المپیک 1984 لس انجلس، دو مدال طلا با کفشهای شرکت پوما به دست آورد. در ماه فوریۀ 1993 کاملاً واضح بود که شرکت پوما به رهبری جدیدی نیاز دارد. در یک زمین 20 در 144 متر که توسط حصاری مرز بندی شده بود. سالی است که اولین کفش های دویدن PUMA در شکستن یک رکورد جهانی نقش دارند. یکی از موفق ترین عناصر تلاش بازاریابی هماهنگ پوما Street Soccer Cup رقابت های جهانی فوتبال خیابانی بود که اولین بار در سال 1994 آغاز شد. تحت مدیریت یوخن زایتس شرکت فعالیتی جهت دار و اساسی ” برنامه سازگاری” که شامل کم کردن دقیق هزینه ها و سازماندهی مجدد معیارها بود را شروع کرد. در سال 1997، شرکت پوما 80 درصد از فروش خود را خارج از آلمان داشته است.

در این میان پوما پذیرفته است که هنوز برای تبعیت کامل از حداقل دستمزد در تعدادی از کارخانجات عرضهکننده تلاش میکند. تعدادی از ورزشکاران در سطح جهانی، بویژه دوندگان و بازیکنان فوتبال، به شرکت جوان پوما کمک کردند تا در بین ورزشکاران پذیرفته شود. شرکت به ارائۀ محصولات نوآورانه ادامه داد. Disc در سال ۱۹۹۱ به بازار عرضه شد ، اولین کفش ورزشی بدون بند با سیستم سیم های داخلی است که قسمت فوقانی را برای یک تناسب کامل محکم می کند. تکنولوژیPuma Disc System در کفش های ورزشی و اوقات فراغت، که به جای استفاده از بند با استفاده از یک دیسک یک سری از سیم ها را محکم می کرد. هاینز فوترر رکورد ۱۰۰ متر جهان را در یوکوهاما ژاپن می شکند ، در حالی که کفش دویدن PUMA را با زمان شگفت انگیز ۱۰٫۲ ثانیه پوشیده بود.

کفش هایInspector، کفش هایی برای کودکان بود که پنجره ای در کف کفش داشت که به والدین و مربیان امکان می داد که ملاحظه کنند که آیا اینکفش هنوز مناسب پای کودک هست و یا نه. شرکت پوما مجموعه کفش هایی با نام “originals” در رنگ های مختلف و مطابق با کلکسیون منسوجات که نسل اهل مد و هوشیار و جوان را هدف قرار می داد، را توسعه داد. علیرغم سود بالای شرکت و موفقیت آن، سود شرکت به طور پیوسته کاهش یافت تا اوایل دهۀ 19900 ادامه داشت. کیفیت کفش های پوما دوباره جلوی چشم همگان به اثبات رسید به این صورت که در آخرین بازی فصل بوندسلیگا در سال ۱۹۵۴، تیم هانوفر مقابل کایزرسلاترن به پیروزی رسید، این در حالی بود که بیشتر بازیکنان در این جشن قهرمانی، کفش برزیل برند پوما را به پا داشتند.

در اواخر دهۀ 1960پوما اولین شرکتی بود که کفش های ورزشی با نوار چسب ولکرو ( بست ولکرو از دوقسمت تشکیل شده که معمولاً بصورت دو نوار یا دو مربع در دو طرف جسمی که لازم است بهم وصل گردد قرار داده میشود. رودولف داسلر برای ساخت اولین بوت جهان با گل میخ های پیچ دار با اسپپ ، مربی ملی آلمان غربی ، سپ هربرگر همکاری کرد. در ایالات متحده، شکار در بسیاری از ایالتهای غربی مجاز است اما به هرحال کالیفرنیا آن را در مصوبهای در سال ۱۹۹۰ ممنوع کرد. بازیکن فوتبال حرفه ای سابق، تجربه بین المللی گسترده ای نزدیک به 20 سال در لوازم ورزشی و صنعت کفش را به پوما آورد. موفقیت های ورزشکاران داسلر در مسابقات نقش مؤثری در دیده شدن این برند و محبوبیت آن داشته است. بودهاست. البته این شرکت حامی سریع ترین مرد جهان اوسین بولت نیز محسوب است.