داستان برند پوما _ تاریخچه برند پوما پوما چگونه تاسیس شد

موفقیت تجاری پوما موجب شد تا مدل های ارتقایافته ای از آن از دهه ۱۹۹۰ تاکنون با نام های آاس ۳۳۲ سوپر پوما و آ۵۳۲ کوگار هم در شرکت یوروکوپتر تولید شوند. پوما در سال ۱۹۴۸ اسپانسر اولین مسابقه فوتبال پس از جنگ جهانی دوم شد و پس از آن همچنان به این فعالیت ادامه داد و به شهرت زیادی دست پیدا کرد. ما در جهانی زندگی می کنیم که با هم رشد می کند. کارخانه مادر شرکت پوما در سال ۱۹۲۴ توسط برادران رودلف و آدولف داسلر در هرتزوگن آوراخ آلمان ایجاد شد و به سرعت رشد کرد تا اینکه تبدیل به یک شرکت معتبر در سطح جهانی شد و توانست وارد بورس سهام شود. پسر آنها رودلف داسلر پس از رها کردن تحصیل به پدرش در کارخانه کفشسازی پیوست و سپس برای حضور در جنگ جهانی اول فراخوانده شد. اقدام های رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیریها در سرزمینهای اشغالی و ادامه آن منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیستها شده است.

در سال ۲۰۰۴ این کمپانی قراردادی بسیار مهم را با کمپانی قدرتمند فِراری به امضاء رساند که به موجب آن این برند حامی رسمی تیم اسکودریا فراری شد. پوما اقدامی در جهت به حداقلرساندن استفاده از قراردادهای کوتاهمدت به عمل نیاورده است، گرچه رواج این قراردادها جو ناامنی اقتصادی ایجاد کرده و سازماندهی کارگران را دشوار میسازد. مطمئنا از دست ندهید برنامه های معمولی با نام تجاری هستند. در این دهه پوما به یک تولید موفق در کفش دست پیدا کرد. برند پوما در حال حاضر یکی از بزرگترین تولید کنندگان ساعت مچی در دنیا است. در المپیک تابستانی سال ۱۹۳۶ آدی داسلر با یک چمدان پر از کفشهای ورزشی میخ دار از باواریا به دهکده المپیک رفت و توانست جس اونر، قهرمان دو آمریکا را به استفاده از آنها قانع کند و به این شکل اولین اسپانسری از سوی شرکت را انجام داد. درخشش تیم جامائیکا به همراه عملکرد دیگر تیم های پوما شامل باهاما، کوبا، گرانادا، جزایر کیمن، سوئیس و جمهوری دومینیکن باعث بهتر دیده شدن برند پوما در طول این دوره از مسابقات شد.

از همین جدایی بود که آدولف نیز شرکت پوشاک ورزشی خود را با ترکیب نام اختصاری خود، آدی (Adi) و سه حرف اول نام خانوادگی خود، داس (Das) شکل داد و به این شکل نام شرکت خود را آدیداس گذاشت. امروزه از این برند به عنوان یکی از قدرتمندترین سازندگان پوشاک ورزشی نام برده می شود. در سال ۱۹۴۸ به دلیل مخالفت در برخی امور برادران داسلر کسبوکارشان را از هم جدا کردند و رودلف از کارخانه رفت تا شرکت خود را راه اندازی کند. دلیل بیشتر برای جشن گرفتن: در اول اکتبر سال ۱۹۴۸ ، مارک PUMA هنگامی که به طور رسمی به عنوان علامت تجاری در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آلمان برای شرکتی که قبلاً به عنوان رودلف داسلر شوفابریک شناخته می شد ، به دنیا آمد ، متولد شد. پوما (به آلمانی Puma SE) یک شرکت آلمانی چندملیتی است که در زمینه تولید و فروش محصولات ورزشی فعالیت میکند و یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کفش و پوشاک ورزشی و تجهیزات ورزشی دیگر است.

این شرکت یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده کفش و پوشاک ورزشی است. وقتی به جای حرف R از حرف P استفاده کرد، به یاد اسم Puma به معنای یوزپلنگ وحشی افتاد و به این شکل نام شرکت را در سال ۱۹۴۸ به پوما تغییر داد. این تحولات در حالی صورت میگیرد که نظامیان اشغالگر صهیونیست از ۲۰ اردیبهشت حملات و تجاوزهای وحشیانه علیه باریکه غزه و فلسطینیها را آغاز کردند که بر اثر آن، ۲۳۰ تن از جمله ۶۵ کودک، ۳۹ زن و ۱۷ سالمند شهید و یک هزار و ۷۱۹ تن زخمی شدند. مقاومت فلسطین نیز در پاسخ به تجاوزهای صهیونیستها و حملات به غزه، اقدام به موشکباران سرزمینهای اشغالی کرد. پوما در دو و میدانی به عنوان حامی مالی اوسین بولت و تیم دوی کاماییکا مشهور است. به این ترتیب نامههای زیادی از سرتاسر جهان به دفتر برادران داسلر میرسید و ورزشکاران تیمهای ملی دیگر، نیز علاقه مندی خود را به کفشهای آنها نشان میدادند.