داستان برند پوما _ تاریخچه برند پوما پوما چگونه تاسیس شد

رودولف هم اول تصمیم گرفت اسم شرکت خود را رودا بگذارد اما بعدها آن را به پوما تغییر داد. این خانواده مسی را حیوانی منحصر به فرد میدانند اما صادقانه به دیگران توصیه میکنند اینگونه حیوانات را در خانه خود نگه ندارند. رودلف نیز یک بنگاه جدید به نام «رودا» («رو» از دو حرف اول اسمش رودلف و «دا» از دو حرف اول نام خانوادگیاش داسلر) را تاسیس کرد. برادران داسلر،رودولف و ادولف، در صنعت کفش دنیا حرف اول را می زدند و فروش کفش های ورزشی انان پیشرفت باورنکردنی ای داشت تا اینکه بعداز مدتها همکاری تصمیم گرفتند راهشان را از هم جدا کنند.و همین جدایی سبب خیر برای هرکدام انها شد از انجا که هم ادیداس و هم پوما با رقابت های شدید سعی در ارائه ی بهترین کفش های ورزشی دنیا داشتند تا برتری خود را به یکدیگر و به دنیا نشان دهند. او و برادرش بعداز ۴سال راه اندازی توانستند در مقیاسی بزرگتر دیده شوند.

بعداز جنگ جهانی دوم تولید کفش دوباره اغاز شد اما اختلافی بین دوبرادر ایجاد شد که تا زمان مرگ ازبین نرفت. پوما به همراه هلیکوپتر فرانسوی غزال و هلیکوپتر انگلیسی لینکس یکی از سه هلیکوپتری بود که بر اساس قرارداد سال ۱۹۶۷ بریتانیا و فرانسه قرار شد توسط هر دو کشور تولید شده و مورد استفاده قرار گیرند. در سال ۱۹۵۹ کارخانه ای دیگر در فرانسه با مدیریت پسر ادی به نام هورست تاسیس شد. علاوه بر اینها، قیمت کفش فوتبال پوما کینگ نسبت به دیگر نسخه های آن ارزانتر است اما دوام یکسان دارد! اما موفقیت بین المللی آدیداس از سال ۱۹۵۴ آغاز شد. در جام جهانی ۱۹۵۴ شرکت های پوما و ادیداس فعالیت خود را بیشتر کردند که ادیداس موفق تر بود. در جام جهانی فوتبال ، PUMA 12 تیم از ۳۲ تیم را پشتیبانی می کند – بیش از هر تامین کننده دیگر.

۲۰۱۵ یک تیم موفق دیگر را اعلام کرد: فدراسیون فوتبال ایتالیا (FIGC) و PUMA وارد یک مشارکت جامع جدیدی می شوند که فعالیت ما را تا دهه آینده به عنوان شریک اصلی FIGC نشان می دهد. تولیدات ادیداس تا سال ۱۹۵۲ تنها به کفش محدود بود اما از آن پس محصولات ورزشی دیگری مانند پوشاک، کیف ورزشی، توپ و بسیاری دیگر روانه بازار کرد. اما هرچه که بود باعث ۶۰ سال جدایی دوبرادر شده بود که البته حاصل این جدایی شهرت و اعتبار این دو برند در دنیا شد. اما متخصصان معتقدند دلیل جدایی آنها بر سر اختلاف در شیوه طراحی و تولید آنها بود. آدولف و رودولف معتقد بودند که باهم اختلاف نظر دارند اما برخی علت این اختلافات را عشق یک زن می دانستند. تا به امروز هیچ کس دلیل اصلی اختلاف آن دو را نمیداند حتی نوه های آنها هم نمی دانند جریان از چه قرار بود.

• ۱۹۹۹: پوما به عرضهکنندهی رسمی NFL بدل میشود، میراثی بازتابیافته در شکل حروف عددی پیراهن ورزشی Tennessee Titans که هنوز از طرح اصلی پوما استفاده می÷کند. شما در پایان مقاله می توانید برای خرید کفش پوما و خرید کفش آدیداس از لینک گذاشته شده استفاده کنید. آدولف علاقه زیادی به ورزش داشت و چون مهارت های زیادی در چند رشته ورزشی به دست اورده بود متوجه شده بود که نداشتن یک کفش ورزشی حرفه ای برای ورزشکاران یک نقطه ضعف محسوب می شود. این برند به سبک زندگی ورزشی معروف است. آن به اتفاق برادرش بعدها یک کارگاه کفاشی تاسیس کردند. در سال ۱۹۴۸ رودولف داسلر پس از جدایی از برادرش کمپانی خود با نام پوما را پایه گذاری کرد. ۷۰ سال پیش ، آدولف داسلر مارک ورزشی آدیداس را تاسیس کرد و یک سال پس از آن برادرش ، رودولف داسلر ، نام تجاری پوما را ایجاد کرد.