تاریخچه PUMA (پوما) – منودلیار

یکی از تولید کنندگان بزرگ کفش و انواع تجهیزات ورزشی، برند پوما می باشد. تجارت آنها رونق یافت؛ داسلرها قبل از جنگ جهانی دوم سالانه ۲۰۰۰۰۰ جفت کفش میفروختند. در سال ۲۰۰۳ میلادی سود سالانه شرکت پوما به حدود یک میلیون و سیصد هزار یورو رسید. تا سال ۲۰۱۳ میلادی شرکت پوما توسط کارشناس سابق فوتبال، Bjørn Gulden، اداره می شد که سمت مدیر عاملی برند پوما را بر عهده داشت. شرکت پوما همواره در تلاش است تا در محصولات و کفش های تولیدی خود، تغییر و تحول ایجاد کند و محصولی جدید را ارائه دهد. این برند در ادامه کار خود، با وارد شدن به صنعت ساعت سازی توانست طیف گستردهای از مردم را جذب کیفیت و زیبایی ساعتهایش کند؛ به طوری که در مدت اندکی، طرفداران زیادی در سراسر دنیا خواهان ساعتهای مچی برند Puma شدند. و سهامداران پوما سود سهام را در سال 19966 دریافت کردند. پس از مدتی این شرکت با توجه به نیازهای بازار، شروع به تولید کفش های ورزشی کردند و محصولات آنها توانست در میان افراد مختلف محبوبیت بالایی داشته باشد.

رودولف شرکت خود را با نام رودا بنیان گذاری کرد و پس از مدتی اسم شرکت را به نام پوما تغییر داد. در سال ۲۰۱۷ میلای شرکت پوما اقدام به استخدام بیش از ۱۳ هزار نفر در سراسر جهان کرد و محصولات خود را به حدود ۱۲۰ کشور جهان صادر کرده و به فروش می رساند. کاشی و سرامیک های مراکشی به عنوان یک طرح ویژه می توان به عنوان مدل کاشی دکوری در دیوار سالن ها و تالارهای مختلف استفاده کرد. امروزه طرح های کاشی مراکشی یک انتخاب ویژه برای استفاده به عنوان کاشی بین کابینتی می باشند . کاشی های مراکشی طرح های ویژه ای هستند که برگرفته از فرهنگ غنی مردمان کشور مراکش است که آمیخته ای از باورها و اعتقادات این مردم می باشد.

به همین دلیل اسپرت برند نماد اعتماد 2 ستاره از وزارت صمت دریافت نموده است .با این وجود امکان دارد محصول خریداری شده مشکل سایز یا ظاهری داشته باشد که اسپرت برند متعهد است تا ۷ روز پس از رسیدن کالا به دست مشتری آنرا تعویض یا مرجوع نماید و همچنین کالا های اورجینال را گارانتی اصالت و اورجینال بودن مادام العمر نماید. در هفتمین دوره جام جهانی، پله ستاره تیم برزیل پیش از به صدا درآمدن سوت داور برای زدن ضربه آزاد از او خواست دست نگه دارد تا بند كفشهایش را ببندد تا كفشهای جدید و براقش را به دنیا نشان دهد. پوما در این دوره از جام جهانی اسپانسر بیش از ۱۲ كشور از جمله كشورهای آفریقایی و ایران است. و مبلغ زیادی به فدراسیون ایران داد . همین امر موجب گشته که به عنون یک سرامیک پرفروش معرفی گردد. PUMA و Ferrari قرارداد چند ساله ساخت PUMA را به عنوان تامین کننده رسمی اسکودریا فراری ، موفق ترین تیم فرمول یک در همه زمان ها معرفی کردند.

در اول جولای 2014 باشگاه فوتبالآرسنال و پوما قرداد بلند مدت امضا کردند. باشگاه ورزشی در هرتسوگنآوراخ 10 هزار جفت کفش ورزشی در سال 1925 سفارش داد. آخرین لاین کفش های تخصصی ورزشی بسکتبال برند پوما سال ۱۹۹۸ میلادی عرضه شده بود و این بازگشت پس از ۲۰ سال صورت گرفت. برند پوما، پس از دو برند نایکی و آدیداس، سومین برند برتر در زمینه کفش ها، لباس ها و تجهیزات ورزشی به شمار می رود. پس از رودولف پسرش آرمین به عنوان مدیر عامل شرکت پوما انتخاب شد. بنابراین مشتریان این برند کفش می توانند سبک مورد نظر خود را انتخاب و خریداری نمایند.