تاریخچه ی کمپانی پوما

داستان بالگرد پوما بر می گرد به عدم داشتن یک بالگرد مناسب سنگین توسط ارتش فرانسه. این بالگرد برای عملیاتی ترابری و حمل بار در نظر رفته شد اگرچه بعدها در نقش های دیگر نیز به کار رفت . اگر قصد دارید که تاثیرگذار ترین مهارت خود را در زمین ارائه دهید، خرید این کفش از سرخابی شاپ بهترین اقدام شماست! هماکنون پوما دارای بیش از سه هزار کارمند در سراسر جهان است و محصولات خود را از طریق نمایندگیهای رسمی خود در 80کشور جهان عرضه میکند. بالگرد دارای بدنه مستطیلی شکل با دمی در بالا بدنه است که از سه چرخ جمع شونده استفاده میکند.

بالگرد دارای و درب تاوش بزرگی در دو طرف بدنه است ولی با وجود داشتن دمی در بالای بدنه فاقد درب عقب برای سوار کردن خودروهای کوچک است . برند پوما پس از چند سال و به سبب وجود اختلافات خانوادگی میان دو برادر تنها توسط رودولف داسلر به کار خود ادامه داد. از دلایل باور نکردی جدایی “ادولف” و “رودلف” که بر میگردد به جنگ جهانی دوم زمانی که همه جا بمب باران میشد ادولف به همراه خانواده اش به زیر زمینی پناه میبرند که رودلف و خانواده اش نیز بعد از ادولف به انجا می ایند ادولف که فریاد میزند “حرمزاده ها امدند” که البته منظورش متفقین بود ولی رولف این حرف را به خودش میگیرد و این کینه را در قلب خود میپروراند تا ۸سال پس از گذشت این اتفاق،که هنوز کینه در قلب رودلف مانده بود این دو برادر از هم جدا میشوند و هیچ وقت با هم اشتی نمیکنند.

این نسخه دارای یک رادار جستجو زیر بدنه است و دارای یک بالابر در سمت راست خود و میتواند با ان افراد را از روی زمین بالا بکشد و دارای شش برانکارد درون خود است. SA-330E: نسخه طراحی شده برای نیروی هوایی سلطنتی انگلستان که بسیار به نسخه C شبیه بود. به علاوه برای چاپ لوگوهای تیم ها یا فدراسیون ها، و یا لوگوی پوما بر روی پیراهن های Ultraweave از روش های جدیدی استفاده می شود که نسبت به روش های انتقال سنتی، سبک تر و قابل تنفس تر هستند. این قرص شامل انواع ویتامین های ضروری برای جذب سریع تر غذا و سوخت و ساز است. بالگرد AS 532 که با کد کوگار شناخته می شود نسخه توسعه یافته بالگرد سوپر پوما است .این نسخه یک متر کوتاه تر است و در الی که سوپر پوما تا 24 سرباز نیز حمل میکند کوگار میتواند تا 20 سرباز حمل کند و اگرچه کوچکتر است و دارای همان موتور سوپر پوما ولی دارای اونیک پیشرفته و کابین با پنچ تا شش نمایشگر رنگی است ودارای هشدار دهنده راداری و سامانه اختلالگر فروسرخ است .این جایگزین سوپر پوما شد و همچنان در خط تولید است.

پوما به سرعت تبدیل به یک محصول پر فروش در بازار جهانی شد و در چندین جنگ مورد استفاده قرار گرفت.این بالگرد در نبرد فارکلند جنگ اول و دوم خلیج فارس، چند نبرد بین پاکستان و هند و چند نبرد در افریقا حضور داشت. طبق ادعای مدیر اجرایی پوما در هندوستان، این برند سال 2016 هشتمین بازار بزرگ در هند بود و سال 2020 به پنجمین برند پرفروش در دومین کشور پرجمعیت دنیا تبدیل میشود. طبق ادعای روسای پوما، این برند مطرح ورزشی قصد افتتاح فروشگاههایی به همین سبک در دیگر شهرهای هند مانند بمبئی و دهلینو را دارد. پوما بهعنوان بزرگترین برند پوشاک ورزشی در هند، یک فروشگاه جدید و مدرن در این کشور افتتاح کرد. پس از پیشنهاد دادن این اسم، اطرافیان رودلف به او گفتند که این اسم تلفظ خشن و ناخوشایندی دارد؛ بنابراین رودلف تصمیم گرفت بعضی از حروف اسم را تغییر دهد.