تاریخچه کفش ریبوک – کفش جوان

به گزارش نیک شو، امروزه ریباک، ریبوک و یا هر تلفظ دیگری از این برند بریتانیایی به گوش همه کسانی که در زمینه پوشاک فعالیت میکنند نامی آشنا بشمار میآید. سالها تلاش و زحمت این مارک بریتانیایی را شهره عام و خاص کرده است و توانسته تقریبا در سراسر جهان محصولات خود را به فروش برساند. در اواخر دهه 80 میلادی ریبوک با سیاست هایی که در پیش گرفته بود توانسته بود ارزش سهام خود را تا 4 میلیارد دلار بالای سهام نایک بیاورد اما این پیشرفت ها ادامه پیدا نکرد و چند سال بعد فروش آن ها کاهش پیدا کرد و دوباره سهام نایک بیشتر از ریباک شد.

در سال ۱۹۷۹، پل فایرمن Paul Fireman، یکی از توزیع کنندگان وسایل ورزشی که با آن ها همکاری میکرد ریباک را در یک نمایشگاه بین المللی به نمایش عموم گذاشت. در سال ۱۹۷۹، پل فایرمن ، یکی از توزیع کنندگان وسایل ورزشی که با آن ها همکاری میکرد کفشهای ریباک را در نمایشگاهی بین المللی به نمایش عموم گذاشت. در سال ۱۹۸۶ میزان فروش به طور غیرمنتظرهای به بیش از سه برابر افزایش و به ۹۱۹ میلیون دلار رسید. در سال ۱۹۸۱، مجموع فروش علامت تجاری ریبوک به ۵٫۱ میلیون دلار رسید. تا سال ۱۹۸۱، فروش ریبوک به ۱ میلیون عدد رسید اما تغییرات زیادی برای سال آینده شرکت پیش بینی شده بود. در همان زمان ، ریبوک ، به تدریج قرارداد خود را برای ساخت لباس ورزشی برای لیگ های حرفه ای ورزشی و تیم های کالج از دست داد و این نقطه افول برای شروع تغییرات این برند شد.

مدیران آدیداس پس از خریداری ریبوک نام این شرکت را تغییر ندادند و فقط تکنولوژی آدیداس را در خطوط ساخت محصولات ریبوک جایگزین کردند، زیرا نمیخواستند با این اقدام بازار فروش خود را از دست بدهند . از میان مشهورترین برندهای دنیا امروز نگاهی خواهیم داشت به ریبوک یا ریباک که از کشور انگلستان سربرآورده است و اکنون جهانی شده است. در سال 1895، جوزف ویلیام فاستر (Joseph William Foster) در زمانی که تنها 14 سال سن داشت در اتاق خواب خود در بالای فروشگاه شیرینیپزی پدرش در شهر بولتون در کشور انگلستان شروع به تولید اولین نمونه از کفشهای خودش کرد. ” کمک به تندتر دویدن ورزشکاران” این جمله سالها ذهن جوزف ویلیام فوستر را به خود مشغول کرده بود.

در سال 1895 ، جوزف ویلیام فاستر در سن 14 سالگی در اتاق خواب خود در بالای شیرینی فروشی پدرش در بولتون،انگلستان کار خود را آغاز کرد.جالب اینجاست که این کارگاه محل طراحی بسیاری از مشهورترین و قدیمی ترین کفش های دوندگان می باشد.پس از پیشرفت کار فاستر و شهرت کفش های ورزشی اش، او تجارت خود را با نام J.W آغاز نمود که این خود سرآغازی برای تاریخچه پرفراز و نشیب کفش ریبوک است.فاستر در سال 1900،نام شرکت را به از J.W به فاستر و پسران تغییر داد. آل اسپرت نمایندگی تمام محصولات ریبوک، لباس ورزشی، انواع تجهیزات ورزشی ازجمله کفش های پیاده روی و کفش های رانینگ و کفش های ترینیگ را برعهده و برای مشتریان به فروش می رساند. برند تجاری ریبوک (Reebok brand) در سال ۱۹۵۸ توسط دو نوه بنیانگذار کفشدوزی ایجاد شد و نام آن را با الهام از یک غزال آفریقایی، “ریبوک” نامیدند که نهایتا با کمپانی “فاستر و پسران” ادغام گردید.