تاریخچه پوما – PUMA – فوتبال کالا

اسپید بوت (Speed Boot) نوآوری بعدی پوما بود که با عنوان سبکترین کفش فوتبال دنیا و با وزنی کمتر از ۲۰۰ گرم، در زمان جام جهانی ارائه شد. پوما برای تبلیغات برند خود از ایده های شگفت انگیزی استفاده میکرد مثلا در المپیک اتلانتا شرکت تبلیغاتی پوما از لنز های پوما که چشم هارا به خود جذب کرد استفاده کرد و در سال ها بعد به کمک “جیل سندر” طراح لباس در پی تلفیق مد با ورزش بر امد و دو کفش ” کینگ” و ” ایزی رایدر” را وارد بازار کرد و باره دیگر پوما در مسابقات جام جهانی حضورش را اثبات کرد و تبلیغات وسیعی برای پوما محصوب شد.

پوما مجموعه ای تحسین برانگیز از کفش ها، پوشاک و تجهیزات ورزشی را برای استفاده در موقعیت ها و فعالیت های مختلف و رشته هایورزشی متنوع تولید و عرضه می کند. کمپانی پوما “به آلمانی PUMA AG” یک کمپانی چند ملیتی آلمانی که در زمینه تولید و توزیع محصولات ورزشی و تجهیزات دیگر در بازار و فروشگاه ها به چشم میخورد، این کمپانی که در سطح جهانی فعالیت میکند و بسار پرطرفدار است از اولین رقیبان آدیداس محسوب میشود و دفتر تجاری این کمپانی در “هرتسوگن آوراخ – المان” قرار دارد. این همکاری بزرگترین معامله تاریخ هر دو کمپانی محسوب میشود. نام پوما بر گرفته شده از یک گربه سان بومی قاره امریکا است که رودلف این نام را احتمالا بخاطر سرعت بالای این ببر امریکایی به عنوان نام تجاری کمپانی خود برگزیده که این نشان سرعت را بر روی کفش ها و دیگر محصولاتش درج شده.

همان روزهایی که فرار های مهدوی کیا باعث شده بود بسیاری از علاقه مندان و کودکان در این که اسم او مهدی است یا فرار به شک بیافتند. یا به دلیل علاقه ای که به آن شخصیت ها دارند. تفاوت این مدل نسبت به مدل های کفش پوما در کفی بسیار منعطف و دو تکه آن بود که برای استوک های فلزی، مانند تخته ای پایه عمل می کرد. از آنجایی که این گربهسان درطیف مناطق بسیار وسیعی یافت میشوند، قبایل محلی و گردشگران اسامی متفاوتی را به این جانور نسبت دادهاند. یوسین بولت با لباس طرح و برند پوما انواع طلا بدست آورد و برای این برند جهانی بسیار اعتبار به دست آوردذ. آن شخص یوسین بولت جامائیکایی است مردی که تمام افتخارات جهانی را کسب و کرد و در طی فعالیتش طوری مسابقه داد که حتی قبل از مسابقه مدال طلای او را حتمی و 100% می دانستند.

بله همه چیز به جام جهانی 1998 فرانسه برمی گردد زمانی که تیم ملی ایران بعد از یک صعود تاریخی و برد برابر استرالیا به جام جهانی صعود کرد و در آن بازی ها اولین برد تاریخ فوتبال ایران را در ادوار جام جهانی ثبت کرد. البته کار به همین جا ختم نمی شود و برند پوما در این چند سال با تولید قایق های بادبانی مسابقه ای در این چند سال یک قدم جلوتر رفته است و شرایطی را آماده کرده است که هر کجا که ورزشی وجود داشته باشد حتما نماد پوما در آن جا دیده شود. پس از آن، از کمپین لنز تماسی پوما بهعنوان نماد یک بازاریابی خلاقانه یاد میشود. پس اگر برندی تازه تشکیل دارید یا قصد دارید که کسب و کار خودتان را داشته باشید لطفا قدم به قدم حرکت کنید و در پیوسته به دامنه ی برندیگ خودتان اضافه کنید تا به یک باره در یک دامنه ی سخت کاری قرار نگیرید چون در این شرایط احتمال موفقیت شما بسیار کاهش پیدا می کند.