تاریخچه پوما – PUMA – فوتبال کالا

در دسامبر سال ۲۰۱۴ میلادی، ریحانا به عنوان مدیر خلاقیت برند لاین پوشاک زنانه برند پوما انتخاب شد. دیه گو مارادونا اولین حضور خود در جام جهانی را در سال ۱۹۸۲ و با پوشیدن کفش پوما تجربه کرد. در سال ۱۹۵۷، رودلف داسلر برای برند پوما فونت و لوگو طراحی کرد. پوما برای تبلیغات برند خود از ایده های شگفت انگیزی استفاده میکرد مثلا در المپیک اتلانتا شرکت تبلیغاتی پوما از لنز های پوما که چشم هارا به خود جذب کرد استفاده کرد و در سال ها بعد به کمک “جیل سندر” طراح لباس در پی تلفیق مد با ورزش بر امد و دو کفش ” کینگ” و ” ایزی رایدر” را وارد بازار کرد و باره دیگر پوما در مسابقات جام جهانی حضورش را اثبات کرد و تبلیغات وسیعی برای پوما محصوب شد. در یازدهمین دوره بازی های المپیک که در شهر برلین آلمان برگزار شد رکوردی چشمگیر به همراه داشت.

بهعنوان علامت تجاری پوما ساخته شد. طبق اعلام تتر، این شرکت ۲۴.۱ میلیارد دلار اوراق تجاری و گواهی سپرده، ۴.۱ میلیارد دلار پول نقد و سپرده بانکی، ۳ میلیارد دلار در صندوقهای سرمایهگذاری بازار پول و ۳۴.۵ میلیارد دلار اسناد خزانه در اختیار دارد. ۷۰ سال پیش ، آدولف داسلر مارک ورزشی آدیداس را تاسیس کرد و یک سال پس از آن برادرش ، رودولف داسلر ، نام تجاری پوما را ایجاد کرد. پوما توسط دو برادر به نام های آدولف و رودولف داسلر در سال ۱۹۲۴ پایه گذاری شد. شهر هرزوگنوراش دوپاره شد که این امر نام مستعار «شهر گردن خمیده» را به دنبال داشت – مردم پایین را نگاه میکردند تا ببینند غریبهها چه کفشهایی به پا دارند. رقابتی که نه تنها باعث افول این دو برند نمی شد و نمی شود بلکه باعث شد که هر دوی این برند ها روز به روز رشد کنند و راه خود را قوی تر ادامه دهند.

این شرکت در آغاز فعالیت خود تنها به تولید دمپایی و کفش های مخصوص کار می پرداخت. کمپانی پوما در ابتدا با نام داسلر ودر آغاز فعالیت خود تنها دمپایی و کفش های مخصوص فعالیت در محیط بازار را تولید می کرد؛ اما برادران داسلر خیلی زود نیاز بازار را به کفش های ورزشی درک و خط تولید این کفش های ورزشی پوما را نیز در کارخانه خود راه اندازی کردند و علی رغم رکود اقتصادی در اواخر دهه 1920 میلادی، کسب و کار برادران داسلر با موفقیت همراه بود و محصولات ورزشی آن ها توانست محبوبیت چشمگیری میان مشتریان کسب کند. پوما یکی از شرکت های بین المللی در زمینه تولید کفش و محصولات ورزشی است که در سال 1924 میلادی توسط فردی به نام رودولف داسلر تاسیس گردید. این پارچه بافته شده سبک دارای ساختار جرناپذیر دو بعدی است که با وجود ارتقای دامنه حرکتی بازیکنان و کاهش شدید وزن، همچنان با دوام و با ثبات باقی می ماند.

بیت کوین در واکنش به حمایت ۳۶ هزار دلاری تحرکات مثبتی را انجام داد که پیش بینی میشود همچنان روند نزولی ادامه داشته باشد و به سطح ۳۴ هزار دلار طی روزهای آینده برسیم. بیتکوین (BTC) ۳۶ هزار و ۱۶۰ دلار. پولکادات (DOT) ۱۶ دلار و ۹۶ سنت. ترا (Tera) ۵۶ دلار و ۵۰ سنت. دوجکوین (DOGE) ۰.۱۳۲ دلار. اوالانچ (Avalanche) ۷۸ دلار ۲۴ سنت. بایننسکوین (BNB) ۳۷۶ دلار و ۱۸ سنت. سوالنا (SOL) ۸۹ دلار و یک سنت. اتریوم (ETH) دو هزار و ۶۸۸ دلار. هر دو شرکت به سرعت شهرت جهانی یافتند، هر دو نیز در دهه هفتاد با ورود شرکت آمریکائی نایک به بازار تحت فشار اقتصادی شدیدی قرار گرفتند، زیرا آمریکائیان از همان آغاز، تولید خود را در کشورهائی با دستمزد نازل آغاز کردند. در سال 1948 میان برادران داسلر درگیری به وجود آمد و این باعث شد تا دو برادر از یکدیگر جدا شوند و هر کدام کارخانه و شرکتی مجزا برای خود تاسیس کنند.