تاریخچه پوما – PUMA – فوتبال کالا

در اوایل آوریل ۲۰۰۷ سهام پوما رشد ۲۹.۲۵ یورویی در هر سهم داشت – یا حدود ۱۰.۲ درصد، ۳۱۵.۲۴ یورو در هر سهم. طبق این توافقنامه پله خارج از حدود و ثغور آدیداس و پوما بود. آدولف به عنوان بنیانگذار کمپانی آدیداس در نامگذاری این برند از ترکیب نام مستعار آدولف (آدی) و نام خانوادگی خود یعنی داسلر (داس) استفاده کرد. کیفیت کفش های پوما دوباره جلوی چشم همگان به اثبات رسید به این صورت که در آخرین بازی فصل بوندسلیگا در سال ۱۹۵۴، تیم هانوفر مقابل کایزرسلاترن به پیروزی رسید، این در حالی بود که بیشتر بازیکنان در این جشن قهرمانی، کفش برزیل برند پوما را به پا داشتند.

بخش اعظم افت سود به خاطر هزینههای بالاتر مربوط به گسترش بود؛ فروش بیش از یک سوم افزایش یافت و به ۴۸۰.۶ میلیون یورو رسید. به طوری که این شرکت به همه مردم شهر یک جفت کفش رایگان هدیه داد. نسخه اصلی این مدل در سال ۱۹۹۸ بهعنوان کفشی ضد آتش برای رانندگان فرمول یک طراحی شده بود. پله در حالی که برای سومین بار متوالی در المپیک حضور پیدا می کند این بار نیز با کفش های پوما ظاهر می شود. ورزشکار پوما و سریع ترین مرد جهان، اوسین بولت (Usain Bolt) پس از شکستن رکورد جهانی ۱۰۰ و ۲۰۰ متر در بازیهای المپیک بیجینگ سال ۲۰۰۸؛ در المپیک لندن ۲۰۱۲ نیز توانست ۳ مدال طلا کسب کند.

ورزشکاران داسلر پوش در مسابقات المپیک آمستردام ۱۹۲۸ و المپیک برلین ۱۹۳۶، هفت مدال طلا و پنج مدال برنز در سطح جهانی به دست آوردند. پله (Pelé) بازیکن قرن فوتبال، پرافتخارترین کینگ پوش است. برند پوما در سال ۱۹۶۶ کفش فوتبال افسانهای پوما به نام کینگ (King) را معرفی کرد. در سال ۲۰۰۰ پوما بازرسی از تمام عرضهکنندگانش را طبق مبنایی سالانه آغاز کرد، و نتایج را در گزارشهای پایداریش، در دسترس قرار میدهد. هاری امیدوار بود که از هر دو برادر پول بگیرد اما آدی آنقدر خشمگین شد که این قهرمان المپیک را تحریم کرد. رودولف در سال ۱۹۲۴ برای ملحق شدن به برادرش آدولف – با نام مستعار آدی – که کارخانهی کفش خود را تاسیس کرده بود، به هرزوگنوراش بازگشت. برای مثال پوما در سال ۲۰۰۴ درست بعد از توقف تبعیض برضد اتحادیههای کارگری در کارخانهی لیان تای در تایلند، تصمیم گرفت سفارش پوشاک از این کارخانه را متوقف کند.

پسرشان، رودولف، پس از ترک مدرسه به پدرش در کارخانهی کفش پیوست. افتخارات و موفقیت های برند پوما به قدری چشمگیر و شگفت انگیز است که در این موضوع و مقاله نمی گنجد با این وجود یکی از موفقیت های پوما در جام جهانی ۲۰۰۶ به وقوع پیوست زمانی که پوما حامی ۱۲ تیم از ۳۲ تیم شرکت کننده بود و همچنین به عنوان بزرگ ترین تأمین کننده جام معرفی شد. شماره پیراهن و لوگوی برند پوما نیز به نمایندگی از خورشید درخشان آفریقا، به رنگ زرد درآمده است. این شرکت همین الان نیز حامی بسیاری از تیمها و باشگاههای ورزشی در سراسر جهان است . پوما درحالحاضر یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده کفش، پوشاک و تجهیزات ورزشی است. این شرکت از سال ۱۹۹۳، تحت مدیریت مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره، یوخن زایتس بوده است. در همان زمان فرانس کُخ جانشین یوخن زایتس شد و زایتس رئیس هیئت مدیره شد.