تاریخچه پوما – PUMA – فوتبال کالا

به طور کلی میتوان گفت نشان پوما ترکیبی کلی از حروف، تصاویر و رنگ است و مهمترین مفهومی که منتقل میکند شجاعت، اعتمادبهنفس و قدرت است. این جنبش در صفحه خود در فیسبوک اعلام کرد: هدف از این کمپین تحت فشار گذاشتن شرکت پوما تا زمانی است که به همدستی خود با سیستم شهرکسازی و آپارتاید اسرائیل که مرتکب جنایاتی در حق فلسطینیها میشود، پایان دهد. این بادگیر از نوع کلاه دار و زیپی میباشد و به لطف فناوری Wind Cell، حفاظت قابل اعتمادی در برابر باد و سرما ارائه می­کند . ضمن اینکه در حال حاضر طرحهای ورزشی پوشاک زنان در زمینه مد و فشن جهانی نیز بسیار تاثیرگذار بوده و طرحهایی که در این زمینه ارائه میشوند، بیشتر حال و هوای محصولات ورزشی را دارند. پوما اسای یا همون پوما یک شرکت چندملیتی آلمانی است که در زمینه های تولید و فروش محصولات ورزشی از جمله کتانی و گرم کن فعالیت میکند.و امروزه به عنوان یکی از معروف ترین سازندگان کفش و پوشاک ورزشی معرفی می شود.

هاینریش شوگلر که سالها برای داسلر کار کرده است در این زمینه میگوید:« او اول ما را به زمین ورزش می فرستاد، برایش تحقیق در آن رشته ورزشی خیلی مهم بود. علاوه مشهورترین سفیر برند و ورزشکار استثنایی Usain Bolt ، Puma با خواننده های پاپ Rihanna و The Weeknd همکاری هایی را امضا کرده است. از آن سال، کرینگ ۶۲٫۱ درصد از سهام پوما را خریداری کرد اما به رغم مالکیت عمده سهام، پوما همچنان شرکتی مستقل باقیمانده است. در همان سال، پوما مالکیت 25 درصد از سهام برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic، یکی از تأمین کنندگان برجسته و دارای مجوز لیگ های ورزشی حرفه ای آمریکایی، را به دست آورد. در سال ۲۰۱۰ و در مسابقات جام جهانی فوتبال در آفریقای جنوبی، برند پوما با حمایت از هفت فدراسیون فوتبال نام خود را بار دیگر در دنیای مسابقات ورزشی طنین انداز کرد. بنیان گذار این شرکت فردی به نام رودلف داسلر بود .

لباس، کفش و توپ طراحی شده این کیت برای 12 تیم آفریقایی، و دارای رنگبندی خاص و الهام بخش بود. Puma همچنین در سال ۱۹۹۸، در جام جهانی فرانسه حامی تیم ملی ایران شد و تجهیزات و پوشاک ورزشی تیم ملی را فراهم کرد. در جام جهانی ۱۹۹۸ در فرانسه کمپانی پوما حامی تیم ملی ایران شد و تجهیزات ورزشی این تیم را بر عهده گرفت. برند پوما در فینال جام جهانی سوئد در سال ۱۹۵۸ خوش درخشید چرا که کفش های پوما تنها کفش های فوتبال ساخت آلمان بودند. که به نظر می رسید این برند ورزشی جهانی به عنوان شریک برتر FIGC در دهۀ آینده عمل می کند. در جولای ۲۰۱۱ پوما – در کنار دیگر برندهای اصلی پوشاک ورزشی و مُد نظیر نایک، آدیداس و ابرکرامبی و فیچ – موضوع گزارش گروه زیست محیطی صلح سبز تحت عنوان «خشکشویی کثیف» بود.

چون این موضوع باعث میشود که به راحتی هنگان دویدن یا راه رفتن معمولی پای شما پیچ خورده و آسیب ببیند! پس از این جدایی، آدولف شرکت آدیداس و رودلف شرکت پوما را تأسیس کرد و نام آن را “رودا” گذاشت که از حروف نخست نام و نام خانوادگیش – “رو” و “دا” – گرفته شده بود، اما پس از مدتی و در سال ۱۹۴۸ نام شرکت خود را به پوما تغییر داد.از طرفی پوما نوعی گربهسان بومی قاره آمریکا است. شاید انتخاب این نام برای این شرکت، به دلیل سرعت بالای این حیوان باشد! شما میتوانید برای خرید انواع کفش های پوما در سرخابی شاپ کیفیت های مختلف را بررسی کنید و بعد از اطمینان کامل به محصول، آن را خریداری کنید. در آوریل ۲۰۰۷، شرکت فرانسوی کرینگ خرید ۲۷ درصد از سهام پوما را اعلام کرد که بدین طریق مسیر این شرکت برای خرید کامل پوما هموار شد.