تاریخچه طراحی لوگو و برند پوما :: کلیه خدمات طراحی گرافیک و تبلیغات

پس از این جدایی، آدولف آدیداس و رودلف پوما را تأسیس کرد و نام آن را «رودا» گذاشت که از حروف نخست نام و نام خانوادگیش – «رو» و «دا» – گرفته شده بود، اما پس از مدتی و در سال ۱۹۴۸ نام شرکت خود را به پوما تغییر داد. که البته این رقابت تا همین الان نیز ادامه دارد و در بسیاری از موارد شاهد هستیم که پوما و آدیداس بر سر اسپانسر شدن یک مورد و سیلیبریتی مشهور،باهم دیگر رقابت می کنند. اما زمانی که چند فروشنده و تولید کننده در بازار وجود داشته باشند برند ها برای رقابت نیز که شده سعی می کنند بر کیفیت محصول خود اضافه کنند و به این شکل شرایطی را آماده کنند که مخاطب ها دلیلی داشته باشند برای خرید کردن از آنها. اما ایدئولوژی برند پوما به دلیل اینکه بیشتر محصولاتشان،ورزشی است. موسسان آدیداس یا همان برادران داسلر بدعت دیگری را نیز از خود برجا گذاشتند و آن اینکه برای نخستین بار در جهان تبلیغات، از چهره یک ستاره ورزشی برای بازار یابی استفاده کردند.

در شهر قبل از اینکه مردم به یکدیگر جوابی بدهند، نخست به مارک کفش و یا لباس نگاه می کردند تا مطمئن شوند که خودی هستی یا نه، هیچگاه ازدواجی بین کارمندان دو شرکت صورت نگرفته است، البته این روزها نسبت به سالهای قبل، اوضاع قدری آرام تر شده. اتفاقی که به صورت عملی نیز در حال دیدن آن هستید زیرا هرساله نوعی جدید از لباس ها و کفش ها برای ارسال به بازار آماده می شود و هر ساله نیز بر کیفیت کار ها چه از لحاظ زیبایی چه جنس و کیفیت افزوده می شود. آدی داسلر با استفاده از اختصار و ترکیب نام خود و نام فامیلی اش بر کارخانه خود نام آدیداس نهاد و برادر کوچکتر نیز بهمین ترتیب نخست نام رودا و سپس پوما را بر کارخانه خود نهاد. این کمپانی در المان توسط دو برادر به نام های ” ادولف داسلر و رودلف داسلر” تاسیس شد ولی پس از ناسازگاری هایی که بین دو برادر به وجود آمد تصمیم به جدایی در سال ۱۹۴۸ گرفتند، پس از این جدایی “آدولف داسلر” کمپانی بزرگ آدیداس که هم اکنون از بزرگترین کمپانی های حال حاضر در جهان است را تاسیس کرد و “رودولف داسلر” کمپانی بزرگ پوما را بنیانگذاری کرد ابتدا نام این شرکت “رودا” نام داشت که برگرفته از نام و نام خانوادگی رودلف داسلر” بود “رو” و ” دا” میباشد ولی بعده ها این نام را به پوما تغییر داد.

چون زمانی که بیننده تلویزیون ببیند که قهرمان المپیک یا یکی از بهترین فوتبالیست های جهان این لباس و طرح را پوشیده است. کفش های ورزشی کلاسیک پوما اکنون در رنگ ها، طرح ها و جنس های متنوع درسرتاسر جهان ودر دسترس مشتریان قرار دارد. کفش های ورزشی کلاسیک پوما اکنون در رنگ ها، طرح ها و جنس های متنوع در دسترس مشتریان قرار دارد. چون پوما در طول سال های اخیر اسپانسر خیلی از باشگاه های معروف ورزشی و شخصیت های برتر و معروف ورزشی شده است. پوماها میتوانند این شکارها را که حتی ممکن است چند برابر وزن خود باشند، حمل کنند و اگر به آنها فرصت بدهید به سراغ حیوانات اهلی چون گوسفند، خوک یا اسب هم میروند. چون خبر داشتند که اگر این روال رشد را ادامه ندهند همین باعث می شود که رقیب سرسختشان از آن ها جلو بزند و حجم بازار بیشتری را در اختیار خود بگیرد.

با این وجود مدیریت هورست داسلر بر این کمپانی خوش نام و معتبر جهانی دوام چندانی نداشت چون وی در سال ۱۹۸۷ در گذشت. همانطور که مارک و محصولات PUMA در سراسر جهان طنین انداز می شوند ، نیاز به تمرکز بر روی ورزش ، سفیران ، تأثیرگذاران ، شرکای همکاری و سیستم عامل های ارتباطی که بیشترین اهمیت را در بازارهای مختلف دارند ، افزایش می یابد. فریتس والتر در خاطرات خود میگوید که چشم های آدی داسلر که همراه تیم به مسابقات جام جهانی برن رفته بود، دائما بر زمین دوخته شده بود و سب هربرگر سر مربی تیم که همه او را رئیس صدا می کردند، با تغییر هوا فریاد می زد، آدی استوکها را بزن! هرچند سنت کفاشی در شهر هرتسوگن آوراخ دیرینه بود، اما آدولف داسلر ملقب به آدی نخست به نانوایی روی آورد، وی بعد از اندک زمانی، در سال ۱۹۲۰ میلادی در گوشهای از رختشورخانه مادر شروع به کفاشی کرد و سه سال بعد رودلف برادر کوچکتر نیز به او می پیوست و این دو با هم کارگاه کفاشی را بنیان گذاردند.