تاریخچه طراحی لوگو و برند پوما :: کلیه خدمات طراحی گرافیک و تبلیغات

پوما همچنین در سال ۲۰۱۰، تجهیزات گلف برند کبرا گلف (Cobra Gulf)، یکی از سه برند کمپانی پوما را به دست گرفت. در حال حاضر برند پوما برای به دست گرفتن سهم بیشتری از بازار و مشتریان، محصولات متنوعی همچون عینک، ساعت، پوشاک، اکسسوری های ورزشی و تجهیزات ورزشی را نیز در لیست تولیدات خود قرار داده است. پوما لوازم تیم، لوازم مدل، و تجهیزات تمرین این تیم را تامین میکند. این مدل نشاندهنده شایستگی دیرینه پوما در موتورسواری و اتومبیلرانی است. در تعدادی از مناطق، کارگران پوشاک ورزشی صراحتا به ناکافی بودن دستمزدهایشان اعتراض کردند. رونمایی از مجموعه تنیس سرنا در سال ۱۹۹۸ کمپانی پوما قراردادی را با سرنا ویلیامز (تنیسور مطرح جهان) منعقد کرد که طی آن در سال ۲۰۰۲ این بازیکن تنیس به همراه برند پوما از “مجموعه تنیس سرنا ویلیامز” رونمایی کردند. اول جولای ۲۰۱۴، پوما و باشگاه فوتبال آرسنال (Arsenal) مشارکت دراز مدت خود را اعلام کردند.

قابلیت کسشانی این کفش باعث می شود تا کفش شکل پا را به خود بگیرد و کاملا مناسب پای ورزشکار باشد. آدولف به عنوان بنیانگذار کمپانی آدیداس در نامگذاری این برند از ترکیب نام مستعار آدولف (آدی) و نام خانوادگی خود یعنی داسلر (داس) استفاده کرد. پوما اقدامی در جهت به حداقلرساندن استفاده از قراردادهای کوتاهمدت به عمل نیاورده است، گرچه رواج این قراردادها جو ناامنی اقتصادی ایجاد کرده و سازماندهی کارگران را دشوار میسازد. این دو برادر هرگز آشتی نکردند و گرچه هر دو در یک گورستان دفن شدند اما تا حد ممکن از هم فاصله داشتند. در سال ۱۹۹۸ کمپانی پوما تصمیم به همکاری با یکی از طراحان لباس به نام جیل سندر گرفت.

برای مثال پوما در سال ۲۰۰۴ درست بعد از توقف تبعیض برضد اتحادیههای کارگری در کارخانهی لیان تای در تایلند، تصمیم گرفت سفارش پوشاک از این کارخانه را متوقف کند. پوما دائما قراردادهای کوتاهمدت با عرضهکنندگانش منعقد میکند که یعنی در هر زمانی میتوانند محل و کارگران را ترک کنند – اگر بتوانند منبع ارزانتری در جایی دیگر برای محصولاتشان پیدا کنند. در همان زمان فرانس کُخ جانشین یوخن زایتس شد و زایتس رئیس هیئت مدیره شد. اما موفقیت های برند پوما با این فینال جام جهانی به پایان نرسید چون در همان سال، پوما اولین تولیدکننده کفش ورزشی بود که با استفاده از تکنولوژیهای حرارتی پیشرفته، کف و بدنه کفش را به هم متصل میکرد. با این وجود مدیریت هورست داسلر بر این کمپانی خوش نام و معتبر جهانی دوام چندانی نداشت چون وی در سال ۱۹۸۷ در گذشت. ایتالیا قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ میشود.

پوما مانند بسیاری از شرکتهای جهانیشده، معتقد است که «انعطافپذیری نیروی کار همچنان یکی از مولفههای کلیدی تضمینکنندهی بقا و رشد شرکتهای منفرد است.» این راهکارهای کاری «انعطافپذیر»، امکان تولید سریع و ارزان را به شرکت میدهد اما این کار اغلب تحت شرایط سوءاستفادهجویانه انجام میشود. این شرکت جامی مالی فوتبالیستهای و تیمهای ملی فوتبال متعدد است؛ “FORMSTRIPE” به طور خاص حضور زیادی در آفریقا دارد. آدولف داسلر در ۳ نوامبر ۱۹۰۰ در هرتسوگن آوراخ آلمان زاده شد. پوما در سال ۱۹۸۶ یک شرکت سهامی عام شد و پس از آن در فهرست بازار بورس بورسمونشن و فرانکفورت قرار گرفت. پسرشان، رودولف، پس از ترک مدرسه به پدرش در کارخانهی کفش پیوست. این شرکت گامهایی را در حهت شفافیت بیشتر برداشته است. آنها نام این شرکت جدید را “GebrüderDasslerSchuhfabrik” گذاشتند (کارخانهی کفش برادران داسلر). پوما به پخش نسخههای جدید سری King ادامه داده است و نسخهی سال ۲۰۰۹ را برای تجلیل از گلزن تاریخ ایتالیا و به خصوص Puma King XL Italia را به افتخار مربی دو بار برندهی جام جهانی، ویتوریو پوزو، عرضه کرده است.