بااینحال، تعداد آنها هرروز کمتر میشود

دیگر شرکت برجستۀ آلمانی نیز به عنوان اسپانسر به پوما ملحق شد. در سال 1990 او به پوما ملحق شد و به عنوان معاون رئیس بازاریابی بین المللی و فروش، جاییکه او مسئول استراتژی ارتباطات بین المللی این شرکت بود و به طور قابل توجهی به تغییر موقعیت نام تجاری پوما کمک کرده است. در هفتمین دوره جام جهانی، پله ستاره تیم برزیل پیش از به صدا درآمدن سوت داور برای زدن ضربه آزاد از او خواست دست نگه دارد تا بند كفشهایش را ببندد تا كفشهای جدید و براقش را به دنیا نشان دهد. بهبود کیفیت توزیع نیز ازجمله اقدامات استراتژیک پوما برای حفظ موقعیت جهانی خود بوده، ارتباط با خردهفروشیهای مشهور جهانی و بهبود کیفیت فروشگاهها ازجمله اقدامات گروه پخش و توزیع پوما در این زمینه بوده است، ضمن اینکه فروش و توزیع آنلاین نیز بهعنوان یکی از شیوههای جدید فروش در دستور کار این کمپانی قرار گرفته و سعی در بهبود کیفیت آن دارد.

برادران رودولف و آدولف داسلر شرکت “Gebrüder Dassler Schuhfabrik” (کارخانه تولید کفش برادران داسلر) را در زادگاه خود هرزوژنوراچ ، آلمان تأسیس کردند. در سال 1948 میان برادران داسلر درگیری به وجود آمد و این باعث شد تا دو برادر از یکدیگر جدا شوند و هر کدام کارخانه و شرکتی مجزا برای خود تاسیس کنند. در اواخر دهۀ 1960 پوما اولین شرکتی بود که کفش های ورزشی با نوار چسب ولکرو ( بست ولکرو از دوقسمت تشکیل شده که معمولاً بصورت دو نوار یا دو مربع در دو طرف جسمی که لازم است بهم وصل گردد قرار داده میشود. پوما تازهترین شرکتی است که اقدام به خریداری دامنه غیرمتمرکز «eth.» از پلتفرم اتریوم نیم سرویس (ENS) کرده است. در حال حاضر شرکت پوما در رتبه سیزدهم جدول برترین حسابهای دارای دامنه eth قرار دارد.

شرکت پوما مالک 25 درصد از برند آمریکایی تولید پوشاک ورزشی Logo Athletic است که مجوز لیگهای حرفهای فوتبال و بسکتبال آمریکا را دارد. به گزارش ایکنا؛ به نقل از شهاب نیوز، دهها تن از فعالان در بسیاری از کشورهای جهان در کمپین گستردهای برای تحریم شرکت پوشاک ورزشی پوما (Puma) شرکت کردند. یکسال بعد از اینکه یوخن زایتس مدیرعامل پوما شد، پوما اولین سود خود ( 25 میلیون مارک آلمان) بعد از فروش اولیه سهام آن در سال 1986را گزارش داد. به گزارش مشرق، شرکت “پوما” (PUMA) که تولیدکننده لباسهای ورزشی در سراسر جهان است، این روزها درگیر نقض قوانین بینالمللی و حقوق بشر است؛ پوما حامی اصلی اتحادیه فوتبال “رژیم کودککش اسرائیل” (IFA) است که شامل تیمهایی در شهرکها غیرقانونی، در سرزمینهای اشغالی فلسطین میشود. آنها خواستار قطع حمایت مالی پوما از اتحادیه فوتبال اسرائیل شدند. کاربران حامی فلسطین در شبکههای اجتماعی در حمایت از فلسطین کلیپهای ویدئویی از تظاهرات را در محکومیت حمایت شرکت پوما از فدراسیون اسرائیل در تعدادی از کشورهای اروپایی منتشر کردند.

شرکتکنندگان در تظاهرات پرچم فلسطین و بنرهایی را برای تحریم این شرکت برافراشتند و پوما را به عنوان شرکت حامی دولت آپارتاید توصیف کردند. یکی از کلیپها لحظه هجوم شرکتکنندگان در تظاهرات در شهر منچستر بریتانیا به مقر این شرکت را نشان میداد. این حقیقت موفقیت آمیز نوآوری دیسک در کفش های جدید پوما در سال 1992 تعهد گرانی بود که به مشکلات شرکت پوما افزود. بازی های المپیک در سال 1952 در هلسینکی موفقیت چشمگیری برای پوما بود و بازار انگلستان به روی شرکت جوان باز شد. رویهم رفته، تقریباً 800 هزار فرد بازی 70 هزار کودک بازیکن فوتبال در بیش از 400 مسابقه تماشا کردند. کفش های Inspector، کفش هایی برای کودکان بود که پنجره ای در کف کفش داشت که به والدین و مربیان امکان می داد که ملاحظه کنند که آیا این کفش هنوز مناسب پای کودک هست و یا نه. در سال هایی که به دنبال آمد برند پوما بر ورود کفش های این برند به زندگی روزمره مردم تمرکز بیشتری کرد.