این کمپانی دارای ۱۰

اما موفقیت های برند پوما با این فینال جام جهانی به پایان نرسید چون در همان سال، پوما اولین تولیدکننده کفش ورزشی بود که با استفاده از تکنولوژیهای حرارتی پیشرفته، کف و بدنه کفش را به هم متصل میکرد. پوما برند پوشاک و کفش ورزشی آلمانی است که در سال 1948 توسط رودولف داسلر تأسیس شد. در همان زمان فرانس کُخ جانشین یوخن زایتس شد و زایتس رئیس هیئت مدیره شد. هاری امیدوار بود که از هر دو برادر پول بگیرد اما آدی آنقدر خشمگین شد که این قهرمان المپیک را تحریم کرد. هر چند که برند پوما کار خود را با کفش های ورزشی آغاز کرد ولی امروزه یکی از زیرمجموعههای شرکت فرانسوی کرینگ (Kering) محسوب میشود، از تولیدات این برند می توان به انواع کفش و پوشاک ورزشی و همچنین تجهیزات ورزشی اشاره کرد.

علاقه وی به تولید کفش ورزشی با بازگشت او از جنگ جهانی اول آغاز شد. ورزشکاران داسلر پوش در مسابقات المپیک آمستردام ۱۹۲۸ و المپیک برلین ۱۹۳۶، هفت مدال طلا و پنج مدال برنز در سطح جهانی به دست آوردند. در سال ۱۹۴۸ در اولین مسابقهی فوتبال پس از جنگ جهانی دوم، چند عضو تیم فوتبال آلمان غربی کفشهای پوما به پا داشتند، از جمله اولین گلزن آلمان غربی پس از جنگ، هربرت بوردنسکی. پوما در اتحادیه راگبی نیز قراردادی هشت ساله را به عنوان حامی مالی اصلی تیم Irish Rugby به امضا رسانده است که از فصل ۱۰-۲۰۰۹ آغاز میشود. در حال حاضر برند پوما برای به دست گرفتن سهم بیشتری از بازار و مشتریان، محصولات متنوعی همچون عینک، ساعت، پوشاک، اکسسوری های ورزشی و تجهیزات ورزشی را نیز در لیست تولیدات خود قرار داده است. سال ۱۹۷۹ لوگوی برند پس از سالها، تغییر کرد و گربه پوما در گوشه سمت راست این کلمه قرار گرفت.

چهار مدال طلای اوونز از بازیهای المپیک 1936 شهرت این شرکت را بسیار افزایش داد، و ورزشکاران در سراسر جهان خواهان کفشهای برادران داسلر بودند. کسب افتخارات پی در پی ورزشکاران با کفش های ورزشی تولیدی برادران داسلر، شهرت و افتخار بزرگی برای این کارخانه به حساب می آمد. محصولات این کارخانه ابتدا کفش های راحتی و دمپایی بود. پوما در ورزش تنیس نیز، تأمینکننده لباس ورزشکاران مطرح در مسابقات اوپن فرانسه، آمریکا و استرالیا بود. در جام جهانی2006 این شرکت اسپانسر تیم ملی ایران شد. با اتمام جنگ جهانی، در سال ۱۹۵۰ در اولین مسابقه فوتبال در برابر سوئیس، تعداد زیادی از اعضای تیم ملی آلمان غربی از کفشهای فوتبال پوما استفاده کردند.

این شرکت جامی مالی فوتبالیستهای و تیمهای ملی فوتبال متعدد است؛ “FORMSTRIPE” به طور خاص حضور زیادی در آفریقا دارد. لباس، کفش و توپ طراحی شده این کیت برای ۱۲ تیم آفریقایی و دارای رنگبندی خاص و الهام بخش بود. در ادامه قهرمانیهای بازیکنان فوتبال پوما پوش، در سال ۱۹۶۶ کفش فوتبال افسانهای پوما به نام کینگ (King) معرفی شد. با ما همراه باشید، در ادامه مطلب به تاریخچه این برند و فراز و نشیب های کمپانی بزرگ پوما و همچنین موفقیت های آن گذری کوتاه و مختصر خواهیم داشت. تفاوت این مدل نسبت به مدل های کفش پوما در کفی بسیار منعطف و دو تکه آن بود که برای استوک های فلزی، مانند تخته ای پایه عمل می کرد.