این کمپانی دارای ۱۰

اما شخصیتی که برای همه ی جامعه ی ورزشی آشنا است و به یکی از رکورداران تاریخی در دوومیدانی تبدیل شده است نیز با برند پوما طرف قرداد بود و با همین برند توانست رکورد جهانی را به ثبت برساند که تا سال ها پای برجا خواهد ماند. پس از این جدایی، آدولف آدیداس و رودلف پوما را تأسیس کرد و نام آن را «رودا» گذاشت که از حروف نخست نام و نام خانوادگیش – «رو» و «دا» – گرفته شده بود، اما پس از مدتی و در سال ۱۹۴۸ نام شرکت خود را به پوما تغییر داد. آدولف به عنوان بنیانگذار کمپانی آدیداس در نامگذاری این برند از ترکیب نام مستعار آدولف (آدی) و نام خانوادگی خود یعنی داسلر (داس) استفاده کرد. آنها اصالت و اعتبار عملکرد PUMA را با سبک کلاسیک Jil Sander ترکیب می کنند. از ترکیب یک کفش موجسواری از دهه ۸۰ و مدل Sprintspike از سال ۱۹۶۸، مدل موسترو (Mostro) تولید شد.

آدولف داسلر شخصی کارآفرین اهل آلمان در سال ۱۹۲۴، برند پوما اس ای Puma SE را با مشارکت برادر بزرگترش، رودولف داسلر، تاسیس کرد و فعالیت خود را با تولید کفش و صندل های راحتی مناسب برای استفاده روزانه آغاز کرد . البته این رقابت به غیر از اینکه به نفع خود آن ها بود بسیار برای مخاطب ها و خریدار ها نیز مفید بود چون اگر در یک بازار تنها یک فروشنده وجود داشته باشد در اصطلاح به او انحصار گر می گویند و می تواند هر طور که دوست داشته باشد قیمت برای محصولاتش بگذارد و کیفیت را نیز به دلیل اینکه هرچه بالاتر رود بر هزینه های تولید افزوده می شود،پایین و پایین تر می آورد. البته علارغم این مورد،تیم ملی می توانست به جای پوشیدن لباس های برند های ایرانی یا فیک، از لباس های باکیفیت برند پوما استفاده کند.و همین باعث شود که تیم ملی با جنبه ی بسیار بهتری وارد مسابقات شود و هم اینکه بتواند در مسابقات عمل کرد بهتری داشته باشند.

در مورد دلائل اختلاف بین دو برادر گمانه زنی و شایعات بسیار است. اختلاف روزافزون بین دو برادر طی بمباران متفقان به نقطهی انفصال رسید. زمانی که رودلف به تولیدی خود که در حال تولید کردن کفش بود،نگاه کرد و بعد به این نام، به یکپارچگی در میان این دو رسید و نظاره کرد که واقعا اسم “پوما” به برند او می آید و باعث می شود که برندش رشد کند.پس تصمیم گرفت که در سال 1948 اسم برند خود را به پوما تغییر دهد. تیم فوتبال ایران با برند پوما قراردادی را امضا کرد که بر حسب آن، پول زیادی به ایران رسید تا مدیران ایرانی بتوانند بهترین مقدمات را برای آمادگی هرچه بهتر تیم ملی آماده کنند. طوری شکل گرفته است که بیشتر تمرکزشان را بر اسپانسر شدن برای باشگاه های ورزشی و شخصیت های ورزشی می گذارند.

پس از آن ۱ تا ۶ توله از او به دنیا میآیند که نقاطی برروی پوست آنها برای یکی شدن با محیط طبیعی وجود دارد. یوسین بولت تنها یک سال پس از موفقیت شگفت انگیز خود در المپیک پکن ، با ثبت یک رکورد جدید ، پیش پا افتاده است. آنها پس از بازگشت از جنگ به سختی توانستند کارخانه خود را سرپا نگه دارند. چون زمانی که بیننده تلویزیون ببیند که قهرمان المپیک یا یکی از بهترین فوتبالیست های جهان این لباس و طرح را پوشیده است. این ویژگی، عملکرد بهتر ورزشکاران را در پی داشت. برخی اختلاف آنها را برآمده از نحوه نگرش متفاوت به کار و تولید می دانند.