از برند پوما (puma) چه میدانید و سرگذشت آن چه بود؟

این بزرگترین معامله در تاریخ پوما و آرسنال بود. چندین عضو تیم ملی آلمان غربی در اولین مسابقه فوتبال پس از جنگ این کشور ، یک پیروزی 1-0 مقابل سوئیس در سال 1950 ، این کفش را پوشیدند. آن شخص یوسین بولت جامائیکایی است مردی که تمام افتخارات جهانی را کسب و کرد و در طی فعالیتش طوری مسابقه داد که حتی قبل از مسابقه مدال طلای او را حتمی و 100% می دانستند. علاقه وی به تولید کفش ورزشی با بازگشت او از جنگ جهانی اول آغاز شد. آدولف داسلر شرکت خود به نام ادیداس ( ترکیبی از نام مستعار آدی و سه حرف اول نام خانوادگی او) را راه اندازی کرد. اولین قدم در یک تاریخ طولانی ناشی از سرعت و عملکرد: برادران رودولف و آدولف داسلر شرکت “کارخانه تولید کفش برادران داسلر” را در زادگاه خود هرزوژنوراچ ، آلمان تأسیس کردند.

و پسر او آرمین داسلر که از اوایل دهۀ 1960 مدیریت اولین شرکت تابعۀ پوما در سالزبورگ، اتریش را به عهده داشت جای او را گرفت. البته این رقابت به غیر از اینکه به نفع خود آن ها بود بسیار برای مخاطب ها و خریدار ها نیز مفید بود چون اگر در یک بازار تنها یک فروشنده وجود داشته باشد در اصطلاح به او انحصار گر می گویند و می تواند هر طور که دوست داشته باشد قیمت برای محصولاتش بگذارد و کیفیت را نیز به دلیل اینکه هرچه بالاتر رود بر هزینه های تولید افزوده می شود،پایین و پایین تر می آورد.

علاوه بر تأمین کننده رسمی ، PUMA حقوق بازاریابی و همچنین حفظ مجوز Master Master منحصر به فرد را برای مدیریت فعالانه کل نمونه کارها جهانی مجوز دارایی های FIGC تمدید و افزایش داده است. میباشد، این کمپانی همچنین حامی مالی “اوسین بولت” از پر سرعت ترین دوندگان جهان که هم اکنون لقب سریع ترین مرد جهان را نیز دارد،میباشد. هم اکنون پوما شهرت خاصی در بین تیم های فوتبالی جهان کسب کرده است و حامی باشگاه های ورزشی زیادی در سراسر جهان میباشد و همچنسن به حمایت مالی از ورزشکاران مشهوری مانند “ماریو بالوتلی” “سرخیو اگرو” “مارکو رویس” “سسک فابرگاس” ” جانلوییجی بوفون” “زلاتان ابراهیموویچ” “یدیه دشان” “لوتار ماتیوس” “پله” “اوزبیو” “دیگو مارادونا” “یوهان کرایف” و … چهار مدال طلای اوونز از بازیهای المپیک 1936 شهرت این شرکت را بسیار افزایش داد، و ورزشکاران در سراسر جهان خواهان کفشهای برادران داسلر بودند.

هنگامیکه دو تیم پوما، سنت لوئیس رمز و تنسی تیتانس، برای سوپر بال در ژانویۀ 1999 به رقابت پرداختند، آرم پوما در معرض دید حدود 1.33 میلیارد بینندۀ تلویزیونی در سرتا سر جهان قرار گرفت. برخی صرفا در کانال های تلویزیونی تبلیغ می کنند برخی در شبکه های مجازی و … در برند پوما به غیر از تولید کیف و کفش ورزشی در سال های اخیر لباس های ورزشی به صورت ست و کامل تولید می شود. چون همان طور که گفتیم لوگوی برند پوما،تداعی نوعی گربه در آمریکا است که با پرواز هایی 20 متری و چابکی و سرعت بسیار،مشهور خاص و عام شده است. در اکثر مواقع شعار تبلیغاتی با لوگوی آن برند کاملا هم خوانی دارد و هردو پیرو یک بحث هستند.