از برند پوما (puma) چه میدانید و سرگذشت آن چه بود؟

در سال ۲۰۰۳ میزان سود پوما ۱٬۲۴۰ میلیون یورو اعلام شد. این شرکت در سال ۱۹۲۴ در شهر هرتسوگنآوراخ آلمان به نام کارخانه کفش سازی برادران داسلر توسط آدولف و رودلف داسلر (Adolf and Rudolf Dassler) راهاندازی شد که در سال ۱۹۴۸ تصمیم به جدایی از یکدیگر گرفتند. به علاوه محصولات معمولی، این شرکت همینطور مدلهایی از کفش با طراحیهای خاص مناسب فعالیتهایی مانند فوتبال، تنیس، تمرین دو، گلف و غیره طراحی کرده است. علاوه مشهورترین سفیر برند و ورزشکار استثنایی Usain Bolt ، Puma با خواننده های پاپ Rihanna و The Weeknd همکاری هایی را امضا کرده است. این امر، در اصل، نخستین حمایت مالی از یک ورزشکار آفریقایی-آمریکایی بود. این ساعت هوشمند مبتنیبر سیستمعامل Wear OS گوگل است و قیمتش ۲۷۵ دلار خواهد بود. افزونبراین، پوما ساعت هوشمند خود را با مجموعهای از واچفیسهای جدید به بازار عرضه میکند. توجه به زنان بهعنوان یک گروه مصرفکننده بزرگ برای محصولات پوما، ازجمله اقدامات جدید این برند است که خصوصا با ساختن کلیپهای تبلیغاتی و فعالیت گسترده در شبکههای اجتماعی به صورت گستردهای دنبال میشود.

در مارس سال ۲۰۱۸ میلادی برند پوما خط تولید محصولات جدید خود با نام “Phenom Lux” را راه اندازی کرد که سلنا گومز به عنوان سفیر تبلیغاتی آن انتخاب شد. پس از این جدایی، آدولف شرکت آدیداس و رودلف شرکت پوما را تأسیس کرد و نام آن را “رودا” گذاشت که از حروف نخست نام و نام خانوادگیش – “رو” و “دا” – گرفته شده بود، اما پس از مدتی و در سال ۱۹۴۸ نام شرکت خود را به پوما تغییر داد.از طرفی پوما نوعی گربهسان بومی قاره آمریکا است. آدولف شرکت آدیداس و رودلف این شرکت را تأسیس کرد . محصول با نوآوری جدید شرکت پوما در این زمان برای جام جهانی 2006 رسید. سال ۲۰۱۵ نیز ریحانا سفیر جهانی پوما شد تا به عنوان مدیری خلاق جهت آموزش بانوان به پوما خدمت کند.

صفحهی بزرگ ساعت حالت بافتمانندی دارد و لوگو پوما نیز در قسمت بالای آن قرار داده شده است. ساختمان مرکزی این شرکت در هرتسوگنآوراخ، باواریای آلمان قرار دارد. ساعت هوشمند پوما شباهت زیادی به ساعت هوشمند فسیل دارد و با اندازههای مختلف مچ دست مناسب است. طراحان ساعتهای هوشمند بازار عموما به توسعهی گجتهای پوشیدنی مجهز به حسگرهای پایش ضربان قلب و مقاوم دربرابر نفوذ آب توجه نشان میدهند؛ اما بهدلیل طراحی چنین ساعتهایی، عموما برای استفاده در سالنهای ورزشی مناسب نیستند.ظاهرا پوما راهکاری برای ورزشکارانی ارائه کرده است که به استفاده از ساعتهای هوشمند با بند فلزی و طلایی حین تمرینات وزنهبرداری یا تمرینات مخصوص کاهش وزن تمایل ندارند.

برند پوما یک شرکت چند ملیتی آلمانی واقع در Herzogenaurach ایالت باواریا آلمان بوده و لازم به ذکر است جزء تولید کنندگان ساعتهای کوارتز با طراحیهای خاص، غیر معمول و جالب به شمار میرود. و برای اولین بار در تاریخ شرکت پوما اسپانسر تیم ملی برندۀ جام جهانی بود. اما شخصیتی که برای همه ی جامعه ی ورزشی آشنا است و به یکی از رکورداران تاریخی در دوومیدانی تبدیل شده است نیز با برند پوما طرف قرداد بود و با همین برند توانست رکورد جهانی را به ثبت برساند که تا سال ها پای برجا خواهد ماند. او همچنین به عنوان مدیر خلاق در طراحی و اجرای بسیاری از محصولات این برند و راه اندازی خطوط جدید تولید نظارت مستقیم داشت. میتوانید از کفشهای این برند برای دویدن حداقل 500 الی 600 مایل استفاده کنید. بخشی ازموفقیت این شرکت به دلیل عرضه مداوم کفشهای ورزشی جدید ومناسب دویدن است که هم برای صحرانوردی و هم برای دویدن در جاده مناسب هستند.