از برند پوما (puma) چه میدانید و سرگذشت آن چه بود؟

مطمئنا شما نیز از خرید کفشهای ورزشی پوما راضی خواهید بود. از آن زمان تاكنون از حضور در این عرصه بسیار راضی هستیم و همواره از حمایت مالی در جام جهانی بی نهایت هیجان زده میشویم.» ژوئن امسال و با آغاز تورنمنت بزرگ جهانی پرهزینه ترین جام جهانی در تاریخ فوتبال ثبت خواهد شد. ما برای دستیابی به هدفمان زحمات زیادی كشیدهایم.» اهداف مالی آنها بسیار جاهطلبانه است. كمپانی آدیداس نیز در رقابت با نایك برای هر چه قدرتمندتر ساختن خود قرارداد همكاری را با ریبوك سومین كمپانی پوشاك ورزشی در دنیا به امضا رساند. از این رو ریبوك بطور فردی حمایت مالی را به عهده خواهد گرفت و حمایت مالی تیمی بر عهده آدیداس خواهد بود. نام پوما بر گرفته شده از یک گربه سان بومی قاره امریکا است که رودلف این نام را احتمالا بخاطر سرعت بالای این ببر امریکایی به عنوان نام تجاری کمپانی خود برگزیده که این نشان سرعت را بر روی کفش ها و دیگر محصولاتش درج شده.

ایتالیا پس از ضربه پنالتی ۵ بر ۳ فرانسه را شکست داد و برای اولین بار در تاریخ این شرکت ، یک تیم ملی تحت حمایت PUMA قهرمان فوتبال جهان شد. اقدام های رژیم صهیونیستی برای تخریب و اشغال محله شیخ جراح در بخش شرقی قدس اشغال شده، موجب آغاز دور جدیدی از درگیریها در سرزمینهای اشغالی و ادامه آن منجر به اعتراضات جهانی به جنایات صهیونیستها شده است. این یک پیروزی برابر برای ما است ، زیرا چکمه های فوتبال PUMA تنها چکمه های فوتبال ساخت آلمان در فینال است. جسی اونز دونده آمریکائی با کفش ساخت برادران داسلر موفق به کسب چهار مدال طلا در المپیک برلین شد . برند پوما در فینال جام جهانی سوئد در سال ۱۹۵۸ خوش درخشید چرا که کفش های پوما تنها کفش های فوتبال ساخت آلمان بودند.

او قرار بود سفیر نایك در آلمان باشد، اما به جای آن در افكار عمومی این ذهنیت را پیش آورده كه كفشهای نایك موجب مصدومیت پای فوتبالیستها میشود.اتفاق ناخوشایندی كه برای رونی روی داد، تبعات زیادی داشت و باعث شد تا نیل نایت رییس كمپانی نایك، پس از یك سال مدیر اجرایی شركتش را از كار بركنار كند و به جای او تیمی جدید و قدرتمند متشكل از مارك پاركر و ونسون را در مسند كار قرار دهد. هاینر میگوید: «من فكر نمیكنم نایك شماره یك باشد، این یك تفكر كاملا غلط است. میانگین فروش ۴۰ میلیون دلاری ما در سال ۱۹۹۴ اكنون تا دامنه ۵/۱ میلیارد دلار افزایش یافته، كه این رقم خود به خود گویای همه چیز هست.» این را چارلز ونسون رییس كمپانی نایك در پاسخ به هاینر میگوید.

اوسین بولت که دومین المپیک خود را با سه مدال طلا به پایان رساند موقعیت بی چون و چرای خود را به عنوان اسطورۀ ورزش که از هر دو عنوان قهرمانی در 100 متر و 200 متر خود دفاع کرد، ثابت نمود. با ظهور فناوریهای جدید، پوما نیز خود را از این سیستمها بینیاز ندیده و با استخدام تیمهای تحقیقاتی متخصص، سعی در بهبود کیفیت فناوریهای خود داشته و با ارائه سیستمعاملهای پیشرفته به دنبال بهبود کیفیت طراحی، توسعه و برنامهریزیهای خود است. علاوه مشهورترین سفیر برند و ورزشکار استثنایی Usain Bolt ، Puma با خواننده های پاپ Rihanna و The Weeknd همکاری هایی را امضا کرده است. تکنولوژی LQDCELL یکی از فناوری های به کار رفته در کفش های پوما است که در آن از بالشتک هایی در کف کفش استفاده می شود. پوما اسای یا همون پوما یک شرکت چندملیتی آلمانی است که در زمینه های تولید و فروش محصولات ورزشی از جمله کتانی و گرم کن فعالیت میکند.و امروزه به عنوان یکی از معروف ترین سازندگان کفش و پوشاک ورزشی معرفی می شود.