از برند پوما (puma) چه میدانید و سرگذشت آن چه بود؟

لوگوی شرکت هم با توجه به اسم کارخانه طراحی شد که نشان دهنده یک یوزپلنگ وحشی است (پوما در زبانهای اروپایی به معنی یوزپلنگ آمریکایی است. توضیحاتکت و شلوار درجه یک توسط پوما مصنوعی فوق العاده آسان مراقبت ورودی تخت برای راحتی بیشتر پایه لاستیک طولانی مدت ورزشی به خوبی ترکیب شده است هنگامی که طراحی سرد و راحتی گرد هم می آیند، می توان آن فقط در مورد کفش کتانی مردان “متره دونده” توسط پوما. در مسیر مسابقه ، ما دنده ها را به عنوان جانشین تیم RED BULL RACING فرمول یک تغییر می دهیم و لباس های مسابقه ای ، کفش و لباس تیمی را که از تجربه طولانی ما در اتومبیلرانی ایجاد شده است ، تهیه می کنیم. او در سال های بعد نیز بارها و بارها کفش های پوما را پوشید و تبدیل به یکی از چهره های اسطوره ای این برند شد. افتخارات پوما یکی پس از دیگری به وقوع می پیوست و این امتیاز ویژه ای بود تا محصولات پوما، برتری خود را به رخ جهانیان بکشد.

استقبال از این مدل کفش باعث شد تا رودلف داسلر با همکاری سپ هربرگر (Sepp Herberger) مربی تیم ملی آلمان غربی، موفق به تولید اولین کفش فوتبال با استوک پیچی شود. این دو برادر با نبوغ خود توانستند در ابتدا به طراحی کفشهای برند Rudolf که برند پدرشان بود، بپردازند و بعد از مدتی نقش مدیریتی یک شرکت تولید کننده کفش چرمی در نورمبرگ را بر عهده بگیرند. کریستف ون ویلهم داسلر کارگری در یک کارخانه کفشسازی و همسرش پائولین صاحب یک رختشوی خانه کوچک در باواریان در هرتزوگن آوراخ در ۲۰ کیلومتری شهر نورمبرگ بودند. کریستوف فن ولهلم داسلر کارگر کارخانهی کفش بود، در حالی که همسرش پولین یک خشکشویی کوچک در شهر هرزوگنوراش باواریا از ۲۰ کیلومتری (۱۲.۴ مایلی) نورمبرگ را اداره میکرد. رودلف که دیگر از کار کردن برای دیگران و دوری از خانه خسته شده بود، در سال ۱۹۲۴ به هرتزوگن آوراخ باز گشت تا به همراه برادر کوچکش آدولف (آدی) یک کارخانه کوچک کفشسازی تاسیس کنند.

این هلیکوپتر که در ابتدا آلوئت ۴ نام گذاری شده بود تا سال ۱۹۸۷ در خط تولید بود و در مجموع ۶۹۷ فروند از آن ساخته شد. از این اینکه برای آموزش خودتان زمان گذاشتید و این مقاله از مجموعه ماهان تیموری را تا انتها با ما همراه بودید بسیار خوشحالیم، چون همان طور که قول داده بودیم داستان برند پوما، داستانی جالب و جذاب است و پر از دانش ها و تجربه هایی که می شود آموخت. دلیل بیشتر برای جشن گرفتن: در اول اکتبر سال ۱۹۴۸ ، مارک PUMA هنگامی که به طور رسمی به عنوان علامت تجاری در اداره ثبت اختراعات و علائم تجاری آلمان برای شرکتی که قبلاً به عنوان رودلف داسلر شوفابریک شناخته می شد ، به دنیا آمد ، متولد شد. بیشتر ، کارخانه های کوچکتر در شهر پراکنده شده بودند ، گرچه بسیاری از آنها موفق به زنده ماندن از دهه 1950 و 60 نشدند.

پوما در جنگ های متعددی از جمله جنگ ایران و عراق، جنگ خلیج فارس، جنگ های مرزی آفریقای جنوبی، جنگ های استعماری پرتغال، جنگ های یوگسلاوی، جنگ عراق و جنگ فالکلند شرکت داشته است. پوما همچنین در سال ۱۹۹۸، در جام جهانی فرانسه حامی تیم ملی ایران شد و تجهیزات و پوشاک ورزشی تیم ملی را فراهم کرد. پوما به همراه هلیکوپتر فرانسوی غزال و هلیکوپتر انگلیسی لینکس یکی از سه هلیکوپتری بود که بر اساس قرارداد سال ۱۹۶۷ بریتانیا و فرانسه قرار شد توسط هر دو کشور تولید شده و مورد استفاده قرار گیرند. این هلیکوپتر سه خدمه پروازی داشته و ظرفیت حمل ۱۶ سرنشین را داشت. شاید این تلاش کم و خیلی دیر بود. پوما به یکی از بهترین طرح های هلیکوپتر تاریخ تبدیل شد و ارتش های دست کم ۴۰ کشور دنیا از این هلیکوپتر استفاده کردند.